Avíza

Ako môžu muži rýchlo schudnúť


Mnoho mužov trpí nadbytkom tuku v nohách a hľadá spôsoby, ako odrezať tuk z ich dolnej časti tela. Podľa Yale Scientific a ďalších lekárskych odborníkov je bohužiaľ cielené chudnutie nemožné. To znamená, že nie je možné stratiť tuk napríklad iba na nohách a nie na hrudi, pokiaľ to nie ste geneticky náchylní. Stále sa však môžete venovať kardiovaskulárnym cvičeniam a jesť zdravšiu stravu, aby ste stratili celkovú telesnú hmotnosť. Môžete tiež vykonať cvičenia na zníženie sily tela, aby ste zvýšili svalovú definíciu, hustotu, tónovanie a silu v nohách.

Krok 1

Každý deň spotrebujte približne 200 až 400 kalórií menej, ako obvykle, aby ste sa dostali k kalorickému deficitu. Cieľom je konzumovať menej kalórií, ako spálite cvičením a normálnym telesným fungovaním. Jedzte zdravé potraviny, ako sú ryby, kuracie mäso, chudé mäso, nízkotučné mliečne výrobky, zelenina, ovocie, celé zrná, orechy a strukoviny. Zaistite, aby každé jedlo obsahovalo bielkoviny, komplexné sacharidy a nenasýtené tuky.

Krok 2

Zapojte sa najmenej 150 minút do mierneho kardiovaskulárneho cvičenia každý týždeň, alebo 300 minút pre ešte výraznejšie prínosy pre zdravie, v súlade s pokynmi Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. To zvýši váš denný kalorický deficit a umožní vám schudnúť a zároveň zlepší fungovanie srdca a pľúc. K ideálnym formám kardio patrí veslovanie, lezenie po schodoch, jogging, jazda na bicykli a lyžovanie, pretože pôsobia na svaly nôh.

Krok 3

Vykonajte činky drepy. Postavte sa priamo s činkou spočívajúcou na ramenách pri spodku krku. Udržujte chrbát rovno a hlavu zvislú, sklopte si trup smerom k podlahe ohýbaním bokov a kolien. Keď sú vaše stehná približne rovnobežné s podlahou, na chvíľu sa zastavte, potom sa nohami zatlačte, aby ste sa vrátili do východiskovej polohy.

Krok 4

Do činky výpady. Začať v rovnakej východiskovej pozícii ako činka squat. Postavte pravou nohou vpred približne 2 stopy, pričom držte loptu ľavej nohy pevne na podlahe. Ohnite kolená a boky, aby ste pri vdychovaní vykonávali pohyb. Keď sa ľavé koleno vznáša tesne nad podlahou, pozastavte ho a potom sa vráťte do východiskovej polohy a vydýchnite.

Krok 5

Vyplňte tri až päť sérií 8 až 12 opakovaní pre každé cvičenie. Vykonajte obe cvičenia spolu najmenej dvakrát týždenne. Pridajte ďalšie cvičenia na spodnej časti tela, ako sú zvyšovanie lýtka, zdvíhanie nôh, kučery nôh a iné typy pľúc a drepov, čím sa zlepšuje sila nôh.