Avíza

Vojenská tlač Vs. Za tlakom na krk

Vojenská tlač Vs. Za tlakom na krkWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podobne ako mnoho silových tréningov, aj vojenský lis a lisy za krk sa navzájom podobajú v základnom prevedení a účele, majú však mierne rozdiely v technike cvičenia. Aj keď je rozdiel v technike malý, robí z vojenskej tlače bezpečnejšiu alternatívu pre mnoho zdvíhačov.

Technika

Postavte sa a držte činku s prečnievajúcim držadlom tesne za vašimi plecami. Ak chcete tlačiť za krk, umiestnite činku cez hornú časť chrbta, za krk. Pre vojenskú tlač umiestnite činku pred hornú časť hrudníka. Vydýchnite a stlačte činku nad hlavou a natiahnite ruky. Odpočítavajte, vdychujte a pomaly spustite tyč späť do východiskovej polohy.

Svaly pracovali

Predné alebo predné ramenné svaly sú primárnymi hybnými silami pre cvičenie a bočné alebo bočné ramenné svaly pomáhajú. Avšak počas vojenského lisu, klavikulárna hlava hrudného svalu, čo je malá časť hrudníka, ktorá sedí blízko kosti kľúčnej kosti, pomáha kvôli čelnej polohe činky viac ako bočné svaly ramena. Horná časť hrudníka nie je súčasťou zadného krku. Tricepsové a lichobežníkové svaly tiež pomáhajú pri obidvoch pohyboch.

Variácie

Obe cvičenia sa môžu vykonávať sedením alebo stojaním. Poloha v sede sťažuje podvádzanie a používanie bokov alebo spodnej časti chrbta, čím pomáha zvyšovať hmotnosť. Činka sa najčastejšie používa pre zadnú časť krku a pre vojenskú tlač, ale môžete použiť aj stroj Smith, káblový stroj alebo stroj na nakladanie dosiek.

Opatrenia

Zadná časť krku je všeobecne považovaná za kontraindikované cvičenie, pretože neposkytuje žiadne skutočné výcvikové výhody oproti vojenskej tlači a zvyšuje riziko poranenia krku a ramien. Poloha činky spôsobuje, že vaše plecia sú v extrémnej vonkajšej rotácii a únose. Stlačenie váhy v tejto polohe kladie veľký dôraz na ramenné kĺby a väzy. Aby sa predišlo nárazu zadnej časti hlavy do činky, tlačenie za krkom tlačí krk do neprirodzenej polohy vpred, čo zvyšuje riziko poranenia krku.