Avíza

Minimálne trvanie cvičenia na kardio


Kardio aktivity, tiež známe ako aeróbne cvičenie, zvyčajne zahŕňajú pohyb celého tela. Výsledkom je, že vaše srdce bije rýchlejšie a dýchate hlbšie a rýchlejšie. Tento typ cvičenia ponúka množstvo zdravotných výhod, ak ho máte dosť. Medzi výhody kardio patrí posilnenie srdca, zvýšenie nálady a zníženie rizika vzniku zdravotných problémov, ako je cukrovka 2. typu a osteoporóza.

Úrovne intenzity

Intenzita kardiovaskulárneho cvičenia určuje, ako dlho ho musíte vykonať. Existujú dve hlavné kategórie intenzity srdca: mierna a energická. Ak chcete posúdiť intenzitu cvičenia, skúste hovoriť. Ak máte problémy povedať naraz viac ako pár slov, cvičíte intenzívne. Medzi rázne cvičenia patrí behanie, hranie basketbalu a plávanie. Ak môžete viesť konverzáciu, cvičíte s miernou intenzitou. Mierne cvičenie zahŕňa svižnú chôdzu a jazdu na bicykli na rovnom povrchu. Ak skutočne spievate pieseň, nevykonávate prospešnú intenzitu.

Týždenné odporúčania

Aby ste mohli využívať svoje kardio cvičenie, musíte každý týždeň vykonávať najmenej 150 minút cvičenia s miernou intenzitou. Cvičenie intenzívnym tempom znižuje množstvo času na polovicu: Potrebných je iba 75 minút týždenne. Môžete kombinovať mierne a intenzívne cvičenia. Nezabudnite, že každú minútu intenzívneho cvičenia sa rovnajú dve minúty mierneho kardio.

Rozobrať to

Počas týždňa môžete svoje kardio rozdeliť na početné sedenia. Napríklad môžete urobiť päť tréningov s 30 minútami strednej intenzity alebo 15 minútami intenzívnej kardio. Ak chcete cvičiť s miernou intenzitou a nemáte blok 30 minút, môžete tréningy rozdeliť na menšie segmenty. Aby sa minúty započítavali do vášho týždenného súčtu, musíte urobiť 10 po sebe idúcich minút aktivity. Chôdza trikrát denne počas 10 minút by vám poskytla 30 minút.

Dôležité informácie

Tieto minimálne množstvá cvičenia sú dostatočné na to, aby vám poskytli niektoré výhody kardio. Ak môžete, urobte každý týždeň viac ako minimum. Toto je obzvlášť dôležité, ak sa snažíte schudnúť.