Avíza

Ranné cvičenia pre zdravie mužov


Ráno cvičenie môže pomôcť mužom schudnúť a cítiť sa pod napätím celý deň. Cvičenie pred raňajkami môže pomôcť chudnutiu tým, že núti vaše telo spaľovať tuk na energiu. Muži, ktorí cvičia ráno pred raňajkami, spaľujú viac tuku ako muži, ktorí cvičia po raňajkách alebo neskôr počas dňa. Napínanie svalov, silový tréning a kardiovaskulárne cvičenie stimulujú srdcový rytmus, zvyšujú prietok krvi a pomáhajú vám cítiť sa viac pod napätím.

Cvičenia flexibility

Flexibilné cvičenia zlepšujú vašu mobilitu a dosah pohybu. Na napínanie svalov a zvyšovanie pružnosti ráno použite váhový stĺpik bez závažia. Urobte nejaké ohyby tyčí pridržaním tyče proti spodnej časti chrbta. Držte tyč dlaňami smerom dopredu. Pritiahnite lištu k dolnej časti chrbta a ohnite ju dozadu tak, že ju zaklopíte dozadu. Vykonajte ohyby tyčí pre svaly a hamstringy tým, že držíte tyč pred svojím telom vo výške ramien. Natiahnite ruky rovno dlaňami dole a ohnite sa smerom k podlahe. Znovu umiestnite tyč za chrbát, aby ste urobili nejaké otáčania trupu. Držte lištu oproti spodnej časti chrbta a chodidlami od seba od bokov. Otočte doprava a späť do stredu, potom otočte doľava a späť do stredu.

Kardiovaskulárne cvičenia

Ráno budete robiť kardiovaskulárne cvičenia, ktoré vám naštartujú deň zvýšením srdcovej frekvencie, zvýšením dýchania a zvýšením nálady. Stredné intenzívne kardio cvičenie po dobu asi 30 minút ráno zlepší vašu náladu, pretože váš mozog uvoľní endorfíny, ktoré spôsobujú pocit pohody. Beh, jogging, svižná chôdza, jazda na bicykli a kalistenika, ako napríklad skákanie zdvihákov, skákanie cez švihadlo a kliešte, spaľovanie kalórií a posilnenie svalov. Nastavte si budík o pol hodiny skôr, ako ste sa zvyčajne prebudili, aby ste si mohli vychutnať výhody ranného cvičenia.

Silový tréning

Ráno silový tréning pripraví vaše svaly na celý deň práce. Ťažké závažia môžete zdvihnúť na niekoľko opakovaní alebo ľahšie závažia na opakovanie. Ráno cvičte s činkami, aby ste posilnili bicepsy, tricepsy a predlaktia. Odporové pásma ponúkajú tiež dobré cvičenia na silový tréning. Potiahnutím odporových pásov posilníte hrudník, ramená a brušné svaly. Pripojte odporové pásky k držiaku na dvere alebo na stenu a obopnite si pás okolo členku, aby ste posilnili nohy potiahnutím pásky za vaše nohy.

Zahrievanie a ochladzovanie

Pred cvičením vždy zohrejte a potom vychladnite. Zahrievanie pred ranným cvičením pripraví vaše svaly na namáhavejšie cvičenie. Zvyšuje prietok krvi do svalov a znižuje tak riziko zranenia. Ochladenie po rannom cvičení znižuje riziko bolesti svalov kvôli nahromadeniu kyseliny mliečnej vo svalových tkanivách. Ochladenie tiež pomáha pomaly vracať vaše srdce do normálneho stavu. Zahrejte sa a ochladte chôdzou alebo joggingom počas 10 minút pred a bezprostredne po tréningu.

Zdroje