Avíza

Koľko vody máte piť pre zdravú pečeň?

Koľko vody máte piť pre zdravú pečeň?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pitie dostatočného množstva vody každý deň je nevyhnutné pre zdravú pečeň a udržiava fungovanie celého vášho tela pri maximálnom výkone. Voda tvorí asi 60 percent vášho fyzického zloženia a je nevyhnutná pre transport živín v celom systéme. Poskytuje tiež vlhkosť pre tkanivá v ušiach, nose a krku. Ak nespotrebujete dostatočné množstvo vody, riskujete dehydratáciu. To vám môže zbaviť energie a tiež viesť k vážnejším zdravotným rizikám vrátane zníženej funkcie pečene.

Pečeň a voda

Pečeň okrem iného funguje ako filter na odstránenie potenciálne škodlivých látok z tela. Dehydratácia môže spôsobiť, že vaša pečeň bude menej účinná pri odfiltrovaní toxínov, ako je alkohol, a tým zostane viac náchylná na otravu. Ak pijete alkoholické nápoje bez dostatočného množstva vody, budete mať vyššiu koncentráciu alkoholu v krvi. Aj keď nie je k dispozícii žiadne konkrétne množstvo vody na pitie pre zdravú pečeň, dodržiavanie bežných pokynov pomôže vašej pečeni vykonávať svoju prácu. Podľa Ústavu medicíny by mal priemerný muž piť asi 13 šálok tekutiny denne a priemerná žena by mala vypiť asi 9 šálok.

O pečeni

Vaša pečeň je najväčším vnútorným orgánom vo vašom tele a vykonáva viac ako 400 úloh, aby udržala hladký chod vášho tela. Odstraňuje alebo chemicky mení toxické látky, ktoré požívate, napríklad drogy a znečisťujúce látky. Vaša pečeň premieňa jedlo na výživné látky, produkuje bielkoviny na zrážanie krvi a ukladá vitamíny a minerály, ktoré vaše telo v budúcnosti môže použiť. Vaša pečeň sedí vo vašej brušnej oblasti na pravej strane žalúdka.

Spotreba vody

Vaša pečeň a všetky ostatné orgány závisia od vody, aby správne pracovali. Každý deň strácate vodu potom, močom alebo dokonca dýchaním. Na doplnenie týchto stratených obchodov musíte konzumovať vodu pomocou nápojov a jedla. Množstvo vody, ktoré musíte piť, sa môže líšiť v závislosti od vášho životného štýlu, prostredia a zdravia. Ak cvičíte, potrebujete ďalšiu hydratáciu. To isté platí, ak žijete v horúcom podnebí, ak máte horúčku alebo hnačku alebo ak dojčíte. Hladinu hydratácie môžete zmerať podľa farby moču. Mal by byť číry alebo bledožltý; tmavý moč naznačuje dehydratáciu.

Udržiavanie pečene zdravé

Okrem pitnej vody môžete podniknúť niekoľko krokov na podporu funkcie pečene. Podľa ministerstva zdravotníctva Vermontu je udržiavanie zdravej hmotnosti a zapojenie sa do cvičenia dobré pre Vašu pečeň. Odporúča tiež obmedziť konzumáciu alkoholu na jeden nápoj denne pre ženy alebo na dva nápoje denne pre mužov. Nadmerný alkohol môže viesť k rakovine pečene a cirhóze. Očkovanie proti hepatitíde A a B a testovanie na hepatitídu C vám tiež môžu pomôcť chrániť vašu pečeň.

Zdroje

  • Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov: Zdravie pečeneKomentáre:

  1. Taushicage

    You have hit the mark. In it something is also idea good, I support.

  2. Macbeth

    Môžete o tom diskutovať nekonečne

  3. Wendel

    Momentálne sa nemôžem zúčastniť diskusie - som veľmi zaneprázdnený. Ale čoskoro určite napíšem, čo si myslím.Napíšte správu