Avíza

Koľko váha stratí palec v páse?


Snaha o skrotenie pasu nie je vždy jednoduchá, najmä keď začínate s diétou alebo cvičením. Aby ste vám pomohli stanoviť ciele, môžete sa čudovať, koľko libier musíte stratiť, aby ste odstránili 1 palec z pasu. Bohužiaľ na to neexistuje konkrétna odpoveď; množstvo hmotnosti, ktoré je potrebné stratiť, sa líši pre každú osobu.

Brušný tuk

Ak chcete stratiť palce pozdĺž pasu, musíte stratiť brušný tuk. V brušnej dutine sú v skutočnosti dva rôzne druhy tuku, a keď sa vám pás zmenšuje, zbavíte sa obidvoch. Subkutánny tuk je tuk, ktorý leží tesne pod kožou, zatiaľ čo viscerálny tuk existuje v samotnej brušnej dutine. Viscerálny tuk má tendenciu horieť ľahšie ako subkutánny tuk, čo je šťastie, pretože tiež predstavuje väčšie riziko pre vaše zdravie ako subkutánny tuk.

Podkladový sval

Tuk v bruchu nie je jedinou vecou, ​​ktorá ovplyvňuje hustotu vášho pásu; základný sval v oblasti brucha tiež pomáha definovať vašu formu. Aj keď niektorí sa obávajú, že príliš veľa cvičenia, ktoré pôsobí na brušné svaly a šikmé steny, spôsobuje zhrubnutie vašej bránice, práca týchto jadrových svalov v skutočnosti vedie k lepšej definícii svalov a znižuje množstvo tuku obsiahnutého v samotnom svalovom tkanive. Aj keď dobrá definícia svalov nemusí nevyhnutne spôsobovať silnú strednú časť tela, sval má určitú hranicu so stratou hmotnosti, pretože svoj sval nemôžete redukovať rovnakým spôsobom, ako redukujete tuk.

Spaľovanie tukov

Ako sa zbaviť tuku vyžaduje použitie viac kalórií, ako vaše telo zaberá. Strata 1 kilo tuku vyžaduje deficit 3 500 kalórií a stratený tuk sa stráca z ukladania tuku v celom tele. Vytvorenie potrebného nedostatku kalórií sa zvyčajne dosahuje kombináciou diétnych zmien a cvičenia, najmä vo forme aeróbnych cvičení, ako je beh alebo plávanie. Keď schudnete, viscerálny aj podkožný tuk sa zmenšujú, čím sa zmenšuje veľkosť pasu.

Strata palcov

Keď schudnete a tónujete svaly vo vašej bránici, začnete strácať palce od pása. Presné množstvo hmotnosti, ktoré je potrebné stratiť, sa líši v závislosti od niekoľkých faktorov; genetika hrá úlohu, rovnako ako spôsob, akým sa tuk distribuuje v tele. Vaša počiatočná hmotnosť ovplyvňuje aj to, ako dlho trvá schudnutie, pretože to môže trvať viac libier, aby ste si všimli, ak máte na tele veľké množstvo tuku.