Avíza

Koľko hmotnosti by ste mali schudnúť od mesiaca P90X?


Pozerajte na infračervené Power 90 Extreme alebo P90X a uvidíte veľa ľudí, ktorí stratili významnú váhu a namiesto tuku si vybudovali svalovú hmotu. Výsledky zobrazené v reklamách nie sú pre priemerného používateľa nevyhnutne typické. Podľa vedcov Americkej rady pre cvičenie však P90X spĺňa alebo prekračuje štandardy fitness priemyslu na chudnutie. Presne to, koľko stratíte, závisí od vášho spálenia kalórií.

Spálené kalórie

Fitness plán P90X odhaduje, že z denného cvičenia spálite 600 kalórií. Skutočné množstvo, ktoré spálite, bude závisieť od vašej hmotnosti, konkrétneho tréningu a úrovne intenzity. Štúdia zadaná Americkou radou pre cvičenie odhadla spálenie kalórií u 16 zdravých dospelých vo veku 19 až 26 rokov, keď robia štyri cvičenia P90X: Plyometrics, Nohy a chrbát, Hrudník, Ramená a Triceps a Cardio X. Medián spálenia kalórií pre všetkých 16 subjektov bolo 631 pre Plyometrics a 534 pre nohy a chrbát. V prípade hrudníka, ramien a tricepsov bola medián spálenia kalórií pre všetkých 16 subjektov 378 a medián 397 pre kardio X.

Mesačné spaľovanie kalórií

Za predpokladu, že spálite 600 kalórií za deň odhadnutých v P90X Fitness Plan, spálite 18 000 kalórií za 30 dní. Toto je však iba odhad. Ako ukazuje štúdia Americkej rady pre cvičenie, skutočné spaľovanie kalórií sa môže od tohto odhadu líšiť. Ak chcete získať osobný počet, použite monitor srdcového rytmu s funkciou počítania kalórií.

Kalórie na chudnutie

Spálenie jednej libry tuku vyžaduje 3 500 kalórií. Ak spálite 18 000 nadbytočných kalórií za mesiac, čo sa rovná 5,14 libier tuku. To však predpokladá, že nezvyšujete svoj kalorický príjem. Napríklad, ak v súčasnosti jete 2 000 kalórií denne na udržanie telesnej hmotnosti bez cvičenia, musíte na tejto úrovni pokračovať v jedle, aby ste dosiahli tieto výsledky. Konzumácia väčšieho množstva kalórií zníži vaše chudnutie. Ak je zvýšenie kalórií vyššie ako počet kalórií, ktoré spaľujete z P90X, priberiete na váhe. Ak chcete zistiť, koľko kalórií by ste mali konzumovať, obráťte sa na svojho lekára alebo dietológa.

Odporúčané chudnutie

Zdravotné stredisko McKinley na University of Illinois v Urbana-Champaign odporúča vytvoriť 500 až 1 000 denných deficitov kalórií medzi cvičením a znížením príjmu kalórií. Napríklad, ak spálite 600 kalórií z P90X, budete musieť znížiť ďalších 400 kalórií zo svojej stravy, aby ste dosiahli deficit 1 000 kalórií denne. Pri deficite 500 kalórií za deň môžete očakávať stratu 4,3 libier mesačne, zatiaľ čo pri 1 000 kalóriách denne môžete očakávať stratu 8,6 libier mesačne.