Avíza

Aké svalové skupiny získajú sklonené sedenie?


Sklonené sedenie pôsobí na vaše brušné svaly intenzívnejšie ako bežné sedenie vykonávané na rovnom povrchu, pretože na svahu pracujete proti gravitácii. Zvýšená intenzita vám môže pomôcť rýchlejšie dosiahnuť žalúdočnú dosku. Sklonené sedenie tiež pôsobí na svaly, ktoré ohýbajú vaše boky.

Rectus Abdominis

Rectus abdominis je hlavným cieľom sklonených sedení. Vedie od vašej ochlpenia až po spodok hrudnej kosti a chrupavka je pripevnená k stredným trom rebrám. Rectus abdominis ohýba váš kmeň, keď sa ohýbate dopredu v páse a pomáha podporovať vaše brušné orgány. Je to tiež sval, ktorý vám pri vývoji vyvinie vzhľad šiestich balení.

Šikmé

Vonkajšie a vnútorné šikmé strany tvoria boky brucha. Vnútorný šikmý smer začína na spodnej časti chrbta a beží hore a dopredu, aby sa pripevnil k spodným trom rebrám a stredovej línii brušnej steny. Vonkajší šikmý povrch pokrýva vnútorný šikmý sval a strednú vrstvu nazývanú transverus abdominis. Vonkajší šikmý smer začína na rebrá a beží smerom dole a dopredu, aby sa pripevnil k stredovej čiare brušnej steny. Šikmé svaly pomáhajú ohýbať a krútiť trup.

Iliopsoas

Iliopsoas sú vlastne dva oddelené svaly, ktoré sa zlúčia. Iliak začína v hornej časti panvy a vedie pozdĺž vnútornej a zadnej časti panvy. Psoas major začína po stranách chrbtových kostí dolnej časti chrbta a steká dole k panve. Obidva svaly sa zlúčia a pokračujú dolu panvou a pripevnia sa k hornej a prednej časti stehennej kosti alebo stehennej kosti. Iliopsoas sú flexory bedra, ktoré vám umožňujú ohýbať sa dopredu a zdvíhať kolená nahor.

Tipy pre expertov

Vykonajte sedenie na svahu tak, že budete ležať na chrbte na lavici so sklonenou nohou s nohami umiestnenými pod opornou tyčou v hornej časti svahu. Tento pohyb môžete uľahčiť znížením sklonu alebo prekrížením rúk nad hruď. Ak chcete cvičenie sťažiť, zdvihnite svah alebo položte ruky za krk. Môžete tiež pridať odpor držaním závaží pri vykonávaní pohybu.