Avíza

Aký sval funguje Lat Pulldown?


Primárnym svalom, na ktorý sa kladie pulldown, je latissimus dorsi. Tento sval je veľký vejárovitý sval, ktorý sa rozprestiera od chrbta chrbta, ovinuje ho okolo boku a pokrýva časť dolných troch rebier. Latina pulldown tiež pôsobí na okolité svaly, vrátane veľkých a menších terénov, lichobežníkov, kosoštvorcov, infraspinatus a serratus zadných dolných.

O spoločnosti Latissimus Dorsi

Latissimus dorsi je zvyčajne rozpoznávaný ako sval, ktorý pracuje s ramenom. To tiež rozširuje a stabilizuje bedrovej chrbtice, ktorá je dolná časť chrbta.

Správny formulár

Pri uchopovaní latovej roztvorenej lišty umiestnite ruky tak, aby boli roztiahnuté ďaleko od seba a bližšie k koncom tyče. Ak sú vaše ruky príliš blízko pri sebe, ramená sa stanú primárnym svalom opracovaným namiesto lats. Posaďte sa vo zvislej polohe, ale mierne sa nakloňte dozadu, aby sa stred lišty pri sťahovaní lišty zarovnal so stredom límcovej kosti. Tyč vždy ovládajte rovnomerným a plynulým pohybom, aby sa správne zachytili primárne svaly a predišlo sa zraneniu.

Alternatívne cvičenia

Popri stroji na rozprestieranie v lati sa latissimus dorsi zapájajú aj muchy a široká priľnavosť. Činka mušky sú cvičením, v ktorom držíte činku v každej ruke, ohýbate sa v páse a zdvíhajte a spúšťajte ruky, akoby ste lietali. Výťah so širokým úchopom využíva rovnaký pohyb ako stroj na pulzovanie v šírke. Namiesto toho, aby ste znížili váhu nadol, zdvíhate svoju telesnú hmotnosť smerom nahor.

Kmitočet

Pri posilňovaní latissimus dorsi je dôležité medzi cvičeniami poskytnúť primeraný čas odpočinku. Po použití zariadenia na pulzovanie v šírke nechajte aspoň 24 hodín odpočinku. Kedykoľvek zdvíhate závažia, vaše svaly sa vlastne trhajú a oddeľujú. Počas odpočinku sa liečia a stavajú sa silnejšie ako predtým, keď ste cvičili. Takto zvyšujú svaly silu počas odpočinku.