Avíza

Aké svaly pracuje tlačiareň na naklonené lavice?

Aké svaly pracuje tlačiareň na naklonené lavice?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Lis na lavici svahu je silový tréning, ktorý vám pomôže vybudovať hrudník a predné časti ramien. Pohyb sa vykonáva v polohe lícom nahor na cvičebnom stole v šikmom uhle. Potom uchopte činky alebo činku vo zvislej polohe a roztiahnite a ohnite lakte, aby ste zvýšili váhu na hrudi. Sklonovacie lisy na hrudník, ktoré simulujú pohyb v pevnej rovine, sú ďalším spôsobom, ako vykonať pohyb. Nakláňacia tlač je jedným z niekoľkých cvičení, ktoré pomáhajú vytvárať symetriu a silu vo svaloch hornej časti tela.

Prsné svaly

Hrudné svaly ležia oproti prednej časti hrudnej klietky a skladajú sa z pectoralis major a pectoralis minor. Hlavný pectoralis sa pripája v blízkosti ramenného kĺbu a na hrudi. Pectoralis maloletá leží pod majorom pectoralis a pochádza zo stredných rebier. Svaly pomáhajú rukám pohybovať sa cez hrudník a posúvajú vaše plecia dopredu, napríklad v pokrčenom ramene. Štúdia v júli 2010 časopisu „Journal of Strength and Condition Research Research“ zistila, že stlačenie hrudníka s lavičkou v uhle 44 alebo 56 stupňov aktivovalo klavikulárnu - alebo hornú - časť hlavného svalu pectoralis významne viac ako byt. bench press. Plochý stolný lis je však pri aktivácii dolnej časti prsných svalov, sternocostálnej oblasti, účinnejší ako šikmý lis.

Predné deltoidy

Deltoidy sú skupinou troch svalov, ktoré pôsobia ako čiapka na pleci. Deltoidy vám pomôžu pohybovať rukami od tela - buď spredu, zboku alebo zozadu. Štúdia časopisu Journal of Strength and Condition Condition 2010 z roku 2010 ukázala, že šikmá tlač vykonávaná v uhle 28, 44 alebo 56 stupňov poskytla výrazne väčšiu aktiváciu prednej alebo prednej časti deltových svalov. Potvrdzuje to výskum z predchádzajúcej štúdie uverejnenej v roku 1995 v časopise Journal of Strength and Condition Condition.

Synergické svaly

Keď cvičíte s voľnými váhami - činky alebo činky - aktivujete viac ako len základné svaly, na ktoré sa chcete zamerať. Ostatné svaly pracujú na stabilizácii počas cvičenia, čo robí cvičenie s voľnými váhami skvelým spôsobom, ako trénovať celé telo. Počas šikmého lisu sú kosoštvorce v hornej časti chrbta, rotátorová manžeta v pleci, zadné deltoidy v zadnej časti ramien, tricepsy v zadnej časti ramena, extenzory na predlaktí a serratus predné v hornej časti. Všetky rebrá fungujú ako synergisti alebo pomocníci, aby vám pomohli vykonať tento krok. Ak používate šikmý lis na hrudník s lanami alebo pevnou tyčou, je menej pravdepodobné, že sa tieto synergické svaly aktivujú.

Dôležité informácie

Štúdia z roku 1995 v „Journal of Strength and Condition Condition Research“ dospela k záveru, že bližšie uchopenie rúk na šikmej alebo plochej lavičke vedie k väčšej aktivácii v hornej časti hlavy pectoralis major. Nakláňacia tlač taktiež kladie menší dôraz na najdlhšiu z tricepsových svalov ako na pokles alebo plochý bench bench. Pretože ploché, sklonené a sklonené lavicové lisy ponúkajú rôzne dôrazy na svaly hrudníka, pliec a tricepsov, všetky ich vytvárajú dobre zaoblené cvičenie hrudníka.