Avíza

Aké svaly potrebujete na prerušenie tanca?


Break dance je štýl mestského tanca, ktorý kombinuje akrobaciu a charakterizáciu s pozitívnym tancom. Break dance vyžaduje pohyblivosť, flexibilitu, rovnováhu a značné množstvo telesnej hmotnosti. Najdôležitejšie break-dance pohyby zapojiť celé telo, vrátane rúk, hrudníka, abs a nohy. Posilnenie týchto svalových skupín vás pripraví na úspech s tancom.

Biceps, Triceps a svaly predlaktia

Svaly rúk, vrátane bicepsov, tricepsov a svalov predlaktia, zohrávajú pri break tanci hlavnú úlohu; a je potrebné rozvíjať tieto svalové skupiny, aby boli úspešné. Vykonávanie pohybov, ako sú korytnačky, svetlice, kĺzanie rúk a veterné mlyny, si vyžaduje silu svalu hornej a dolnej časti paže. Podľa kurzu Kurupt Breakdancing Crew tieto pohyby vyžadujú, aby ramená držali vašu telesnú hmotnosť, zatiaľ čo svoje nohy posúvate, otáčate alebo kývate. Posilnenie svalov paží vám umožní ľahšie vykonávať tieto pohyby a dlhšie držať pózy.

Prsné svaly

Vaše prsné svaly alebo svaly hrudníka sú tiež zodpovedné za vyváženie vašej telesnej hmotnosti pri vykonávaní mnohých rozbíjacích pohybov. Podľa HowToDoThings.com pohyby, ako sú šmýkačky rúk a korytnačky, si vyžadujú značnú mieru prsnej sily. Pri týchto pohyboch musí byť telo a ramená držané v tlačnej polohe. Cvičenie, ako sú kliešte, pomôže rozvíjať vaše prsné svaly a umožní vám lepšie sa pripravovať na vykonávanie týchto typov break-tanečných pohybov.

Brušnej

Mnohé break-dance pohyby vyžadujú, aby ste držali svoje spodné telo hore vo vzduchu, zatiaľ čo robíte iné manévre. To sa dá urobiť iba pri silných brušných svaloch. Pohyby, ako sú točenie hlavy, si vyžadujú, aby svaly držali nohy hore a aby sa vaše telo počas otáčania udržalo vo vertikálnej polohe. Podľa Kurupt Breakdancing Crew pohyby, ako sú svetlice, používajú ABS na udržanie spodnej časti tela tak, aby sa vaše nohy mohli točiť bez toho, aby sa dotýkali zeme. Silnejšie brušné svaly vám pomôžu držať nohy dlhšie a vykonávať tieto pohyby presnejšie.

Hamstrings a Quadriceps

Pri rozbití tanca sa svaly na nohách vrátane hamstringov a štvorkoliek často používajú na vytváranie pružín alebo spinov. Pohyby, ako sú V kopy alebo ruské kopy, používajú hamstringy a štvornožky ako pružiny na zachytenie telesnej hmotnosti kontrolovaným spôsobom a vykopnutie nôh. Pohyby, ako sú veterné mlyny, točenie chrbta, točenie hlavy a svetlice, využívajú centripetálnu silu, ktorú vyvíjajú svaly nôh, aby švihli vaše nohy okolo tela krúživým pohybom, podľa The Physics of Break Dancing. Silnejšie svaly na nohách vám môžu pomôcť pružiť vyššie, bičovať tvrdšie a rýchlejšie sa točiť.