Avíza

Svaly zodpovedné za drvenie brucha

Svaly zodpovedné za drvenie brucha


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Abdominálne drtia sa podobajú sedeniam, okrem toho, že si hornú časť chrbta a ramien iba zdvíhate, a nie sedíte úplne vzpriamene. Brušné svaly, ktoré vykonávajú brušnú krízu, sú rectus abdominus, prechádza abdominus a šikmé. Porozprávajte sa so svojím lekárom skôr, ako urobíte brušné drvenie ako súčasť cvičebného postupu.

Rectus Abdominus

Rectus abdominus je dlhý sval, ktorý vedie po celej dĺžke prednej časti brucha a vytvára šesť balení. Začína sa od ochlpenia nad rozkrokom a beží smerom hore, aby sa pripevnil na špičku hrudnej kosti a chrupavka sa pripevnila na stredné tri rebrá. Ak sa ohnete v kufri, ohýba sa vpred a pomáha udržiavať tlak na vaše brušné orgány.

Transversus Abdominus

Transversus abdominus prebieha laterálne alebo pozdĺž vašej strany od chrbta k prednej časti, medzi spodnými rebrami a bedrovou kosťou. Je to najhlbšia časť bočných brušných svalov. Začína sa v spodnej časti hrudného koša, dolnej časti chrbta a bedrovej kosti a beží vpred, aby sa spojil so šikmými svalmi v línii alba, čo je línia spojivového tkaniva v strede vašich brušných svalov. Transversus abdominus komprimuje a podporuje vaše vnútorné brušné orgány.

Vnútorná šikmá rovina

Vnútorný šikmý sval je stredný bočný brušný sval, ležiaci nad priečnym abdominusom a pod vonkajším šikmým oblúkom. Vlákna začínajú v dolnej časti chrbta a bedrovej kosti a prebiehajú v uhle nahor a v predslove, aby sa pripevnili na spodnú časť hrudného koša, linea alba a ochlpenie. Vnútorný šikmý postoj podporuje brušné orgány a ohýba a krúti váš kmeň.

Vonkajší šikmý povrch

Vonkajší šikmý povrch je najkrajnejší bočný brušný sval a vlákna prebiehajú kolmo na vnútorný šikmý útvar. Začína sa pri spodných okrajoch hrudného koša a beží smerom dole, aby sa pripojil k hornej časti bedrovej kosti a k ​​líniám alba. Vonkajší šikmý nos podporuje vaše brušné orgány, ohýba kmeň a spolupracuje s vnútorným šikmým oblúkom na krútení vášho kmeňa.