Avíza

Aké svaly sa používajú v kadere nôh?


Kučery nôh sa bežne vykonávajú v posilňovni na cvičebnom stroji. Existuje celý rad strojov na krútenie nôh, vrátane tých, ktoré vás umiestnia na sedenie a ležanie. Pri používaní jedného zo strojov nastavte stroj tak, aby sa kolenné kĺby zarovnali s jeho rotačnou osou. Položte svoje teľatá na chrániče nôh a kolená ohýbajte čo najviac. Pretože na kolenách je iba pohyb, v kučeravách nôh je iba obmedzený počet svalov.

Koleno Flexion

Do cvičenia stúpania nôh je zapojený iba jeden kĺb, čo znamená, že sa jedná o izoláciu silového tréningu. Počas krútenia nôh sa vaše kolenné kĺby ohýbajú proti odporu. Anatomicky sa tento pohyb na kolenách nazýva flexia.

Hamstringy

Hlavnou svalovou skupinou, ktorá vykonáva flexiu kolena, sú hamstringy. Škrečky sa skladajú z troch rôznych svalov, vrátane biceps femoris, semitendinosus a semimembranosus. Pochádzajú z zadnej časti panvovej kosti a hornej časti stehennej kosti a potom stekajú po zadnej časti stehien, kde sa potom vkladajú do zadnej časti hornej časti kosti holennej kosti. Biceps femoris má krátku aj dlhú hlavu. Počas kučerania sediacich nôh je krátka hlava neúčinná, pretože má ohnuté boky. Avšak, keď ležíte kučery nôh, keď sú vaše boky roztiahnuté, sú aktívne krátka aj dlhá hlava bicepsu femoris.

Lýtko

Pomáhajú tiež s flexiou kolena je gastrocnemius sval v teľatách. Gastrocnemius sval je najväčší lýtkový sval, ktorý pochádza z dolnej časti stehennej kosti a potom steká po spodnej časti dolnej končatiny, kde sa vkladá do päty. Pretože vaše gastrocnemius prechádza kolenným kĺbom, môže prispieť k ohnutiu kolien.

Dôležité informácie

Ak máte záujem o kladenie väčšieho dôrazu na svoje hamstringy obmedzením toho, ako môže váš sval žalúdka prispievať, vykonajte cvičenie, kým sú vaše členky držané v plantárnej polohe. Polohovaná členková flexia členku znamená, že držíte nohu v polohe, keď ukazujete prsty na nohách. Ak by ste mali držať členok v dorzifikovanej polohe, čo znamená, že chodidlo je pritiahnuté k holennej časti tela, váš gastrocnemius sval bude schopný viac prispievať a budete si môcť stočiť väčšiu váhu.