Avíza

Svaly pracovali na bočnom zdvíhacom stroji

Svaly pracovali na bočnom zdvíhacom stroji


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

K dispozícii sú cvičebné stroje na prácu so všetkými hlavnými svalovými skupinami vo vašom tele. Stroj na bočné zdvíhanie sa zameriava na vaše plecia a dá sa vykonať dvakrát až trikrát týždenne ako súčasť vášho tréningového programu odporu. Vykonajte jednu až tri sady ôsmich až 12 opakovaní, aby vám pomohli pri tónovaní a definovaní ramien.

Postranné zdvíhacie stroje

V strojoch na bočné zdvíhanie existujú variácie. Veľa sediacich strojov, ale môžete buď čeliť stroju, alebo sedieť chrbtom k váhe. V oboch prípadoch existujú spoločné prvky. Nastavte výšku sedadla tak, aby bol váš ramenný kĺb zarovnaný s bodom otáčania stroja, aby sa pohyboval ako vaše ramená. Vyberte svetelný odpor, ktorý chcete začať, a sadnite si na stroj. Položte svoje dolné ruky a lakte na vankúšiky a posaďte sa vysoko na plecia dozadu a dole. Vydýchnite a zdvihnite ruky do strán od tela. Zastavte, keď máte ruky rovnobežné s podlahou. Pomaly sa znižujte dozadu, keď inhalujete na jedno úplné opakovanie.

Cieľové svaly

Cieľovým svalom stroja na bočné zdvíhanie je deltový sval, konkrétne bočná časť. Vaše deltoidy majú tri časti: predný, bočný a zadný. Bočná časť je to, čo môže vašim ramenám pri vývoji vyvinúť zaoblený vzhľad. Pochádza z lopatky, prechádza cez ramenný kĺb a vkladá sa do pažeráka alebo horného ramena. Primárnou činnosťou je únos, rovnako ako pri bočnom zdvíhaní. Je tiež zodpovedný za ohnutie ramien a priečne únosy.

Synergenty

Pri cvičení sa môžete sústrediť na konkrétny sval, ale nefunguje to sám. Tieto synergenty pomáhajú cieľovému svalu pri výkone určitých pohybov, takže dostávajú prácu, aj keď to necítite. Medzi synergenty v stroji na bočné zdvíhanie patrí predná časť deltových telies, supraspinatíva, dolná a stredná časť lichobežníka a predná strana serratus. Pomáhajú zaistiť plynulý pohyb a umožňujú vám skutočne čeliť svojim bočným deltom.

Stabilizácia svalov

Dynamické stabilizátory tiež pomáhajú zabezpečiť plynulý pohyb pri výkone cvičení. Tieto svaly sa sťahujú a zostávajú týmto spôsobom, aby udržali svoje telo v správnej polohe. V bočnom zdvihu sú vaše horné lichobežníky a lopatky páky plynu dynamickými stabilizátormi. Uzatvárajú sa, aby počas pohybu držali vaše ramená dole. Jedným z bežných problémov, ktoré školitelia v laterálnych cvičeniach zdvíhania vidia, je plece pokrčené ramenami nahor a nadol. To znamená, že pasce a páčky nie sú riadne stiahnuté a môže viesť k bolesti krku a ramien, ak sa vykonáva pravidelne.