Info

Ako sa stať lepším obrancom Lineman

Ako sa stať lepším obrancom Lineman


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Obranní líniové hrajú na futbalovom ihrisku jednu z fyzicky najnáročnejších pozícií. Účinná obranná línia vyžaduje silu, obratnosť, výdrž a disciplínu. Zlepšenie vašej výkonnosti ako obrancu bude vyžadovať čas a vyžaduje si zručnosti, mentálny tréning a veľa praxe. Zamerajte svoje úsilie na svoje fyzické schopnosti, vašu techniku ​​riešenia a svoju schopnosť rýchlo reagovať na opačné centrum, ktoré prichytáva loptu.

Polohovanie a načasovanie zaklapnutia

Krok 1

Položte jednu ruku na zem na líniu zákrut, nakloňte sa dopredu s chrbtom rovno a nohy roztiahnuté od seba. Vaše kolená by sa mali ohýbať, aby sa pripravili na pruženie dopredu, keď sa lopta zachytí.

Krok 2

Nasmerujte svoj zrak na loptu. Ignorujte quarterbackove signálne hovory, pretože zdvorilý protivník vás môže použiť na verbálne signály.

Krok 3

Akonáhle sa centrum pohne loptičkou, tlačte vpred k blokátoru. Čím rýchlejší a silnejší je váš počiatočný pohyb, tým ľahšie je vyradiť súpera z rovnováhy a dostať sa k nosiču lopty.

Krok 4

Zmerajte, ako rýchlo reagujete na prichytenie lopty. Váš futbalový tréner vám môže pomôcť časovať vašu reakciu pomocou stopiek. S časom a praxou sa vaše reakcie zlepší a získate pomalšie útočné línie.

Riešenie problému

Krok 1

Pri iniciovaní nápravy sa nakloňte dopredu k svojmu cieľu. Nízke ťažisko pomôže zastaviť postup súpera a maximalizovať šancu na dokončenie riešenia.

Krok 2

Držte hlavu hore a oči na držiaku lopty. Zníženie hlavy sťažuje sledovanie súpera a zvyšuje riziko zranenia tým, že udrie súpera do hornej časti hlavy.

Krok 3

Zaveďte svoje rameno do stehenných vankúšikov súpera a tlačte nahor, s cieľom zdvihnúť nosič lopty mierne nad zem.

Krok 4

Omotajte ruky okolo súpera, aby ste zabránili jeho postupu a zabránili mu odraziť sa. Popadnite akúkoľvek časť jeho uniformy, na ktorej sa môžete uchytiť.

Krok 5

Udržujte konštantný pohyb nôh, aby ste posunuli súpera smerom dozadu a pokúsili sa ho dostať na zem. Ak ho nedokážete vyriešiť sami, udržiavajte kontakt a spomaľujte jeho pohyb, až kým jeho spoluhráči nedokážu pomôcť s dokončením náčinia.

Atletický tréning

Krok 1

Pravidelne cvičte cvičenia na cvičenie. Kyvadlové jazdy, protichodné obranné náhodné cvičenia a krátke sprinty sú dobrými cvičeniami na zlepšenie pohyblivosti, obratnosti a zrýchlenia.

Krok 2

Pravidelne bežte, jazdte na bicykli alebo plávajte. Kardiovaskulárne cvičenie zlepšuje váš celkový výkon v neskorých herných situáciách a dá vám výhodu pred menej zdatnými súpermi.

Krok 3

Zdvíhajte závažia, aby ste zvýšili svoju silu. Práca na sile nôh vám pomôže účinne odviezť z obrannej línie a zapojiť súpera skôr, ako je pripravený blokovať. Cvičenie na hornej časti tela a na pažiach je dôležité pre víťazstvo v bitke, keď prídete do styku so svojím súperom, a pomáha zvyšovať šance na vyrovnanie sa s súpermi. Dôležité sú aj jadrové tréningy, pretože silné brušné jadro vám pomáha udržiavať rovnováhu a posúvať váhu, keď vás udrie blokujúci blokátor.