Avíza

Svaly pracovali v lokte na lokte


Kučeravé sedenie na nohe je izolačné cvičenie, ktoré posilňuje flexory kolena, čo sú svaly, ktoré koleno ohýbajú. Zameriava sa predovšetkým na hamstringy, vaše najsilnejšie flexory kolien, ale pôsobí aj na niekoľko ďalších stehenných a lýtkových svalov, ktoré hamstringom pomáhajú ohýbať koleno, vrátane gracilis, sartorius a gastrocnemius.

Sediaca noha stočená

Ak chcete používať stroj na skrúcanie nôh sediaci na sedadle. Sedadlo sa nastaví tak, aby os stroja bola zarovnaná s kolennými kĺbmi a čalúnená páka sa opierala o chrbát členkov. Ak má stroj lapačku, položte ho tak, aby sa opieral o hornú časť stehien. Držte rukoväte stroja, ohnite kolená a páku potiahnite smerom k zadnej časti stehien a potom sa vráťte do východiskovej polohy.

Hamstringy

Stúhanie nôh primárne pôsobí na svaly ochromenia. Tri svaly hamstringu sú umiestnené na zadnej strane stehna. Dva sú na vnútornom alebo strednom stehne a jeden je na vonkajšom alebo bočnom stehne. Dve stredné hamstringy sú semitendinosus a semimembranosus. Pochádzajú z panvy na sedacej kosti alebo na ischiálnej tuberkulite a vkladajú sa do hornej časti holennej kosti alebo holennej kosti. Bočné ochromenie je biceps femoris. Vzniká tiež na ischiálnej tuberozite a prichytáva sa na dlhej kosti na vonkajšej strane dolnej končatiny, na fibulu.

Synergické svaly

Niekoľko ďalších stehenných svalov si tiež zacvičí v lokte s kučeravými nohami. Gracilis je jedným z aduktorových svalov vášho vnútorného stehna. Vedie z vašej ochlpenej kosti do hornej časti holennej kosti. Aj keď jej hlavnou úlohou je priťahovať stehná k sebe, pomáha tiež ohýbať koleno. Sartorius pochádza z vonkajšej panvy a zalomí sa cez prednú časť stehna, aby sa uchytil na hornej časti holennej kosti, blízko miesta, kde sa pripája gracilis. Jeho prvoradou úlohou je zložiť nohy do krížovej polohy, ale tiež pomáha pri hamstringoch pri ohýbaní kolena.

Lýtkové svaly

Svoje teľatá môžete tiež zacieliť kučerami nôh. Gastrocnemius, jeden z väčších svalov lýtka, pochádza z dolnej časti chrbta stehennej kosti alebo stehennej kosti a prostredníctvom Achillovej šľachy sa vkladá na vašu pätu. Jeho hlavnou funkciou je nasmerovanie chodidla, ale tiež pomáha ohýbať koleno. Aby ste sa pri kučeravení nôh zamerali na gastrocnemius, udržiavajte chodidlo v pohybe v pohybe.