Avíza

Prírodný sodík v krevety

Prírodný sodík v krevety


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Krevety pripravujú jedlo s nízkym obsahom tukov a bielkovín s vysokým obsahom bielkovín, musíte však pozorne sledovať množstvo sodíka, ktoré dostanete pri bežnom podaní. Tomu sa nemôžete vyhnúť, pretože všetky krevety prirodzene obsahujú nejaký sodík, ale je pravdepodobné, že obsahujú ešte viac, ako je ich prirodzené množstvo. Väčšina kreviet sa po zbere ošetrí sodíkom a po spracovaní a varení sa môže pridať ďalšie množstvo.

Základy sodíka

Každý potrebuje konzumovať nejaký sodík denne, aby udržal svoje svaly a nervy správne fungujúce. Sodík tiež určuje objem tekutín vo vašom tele, ktoré ovplyvňujú množstvo krvi cirkulujúce vo vašom systéme a váš krvný tlak. Problém s príliš veľkým množstvom sodíka spočíva v tom, že vaše telo zadržiava vodu, čo spôsobuje zvýšenie objemu krvi a potom váš krvný tlak stúpa. Vysoký krvný tlak zvyšuje riziko srdcových chorôb a mozgovej príhody. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb väčšina Američanov konzumuje viac ako dvojnásobok odporúčaného denného príjmu 1 500 miligramov.

Prírodný sodík

Ako všetky morské plody, krevety prirodzene obsahujú určité množstvo sodíka, aj keď rôzne zdroje uvádzajú rôzne množstvá. Čerstvo zozbierané krevety môžu obsahovať až 255 miligramov sodíka v 3-unčnej dávke, podľa University of Florida. 3-uncová porcia surových kreviet obsahuje 101 miligramov sodíka, zatiaľ čo rovnaká časť varených kreviet má podľa USDA 94 miligramov sodíka. Ďalšia vzorka kreviet od náhodných maloobchodníkov obsahovala 126 miligramov. Podľa Floridskej univerzity sa môžu vyskytnúť odchýlky v prirodzenom obsahu sodíka v krevetách, pretože sú zachytené v ľade po tom, čo boli ulovené a časť z nich sa vylúhuje do ľadovej kaše.

Ošetrené krevety

Či už je čerstvý alebo mrazený, krevety, ktoré si kúpite v obchode, môžu obsahovať viac ako prirodzené množstvo sodíka, pretože krevety sa bežne ošetrujú roztokmi sodíka, ako napríklad siričitan sodný a fosforečnan sodný. Tieto ošetrenia slúžia na dva účely. Ponorenie kreviet do roztoku sodíka zastaví prírodné enzýmy, ktoré spôsobujú vznik čiernych škvŕn. Ošetrenia sodíka aplikované na krevety tiež pomáhajú predchádzať strate vlhkosti počas mrazu a rozmrazovania. Aj keď US Food and Drug Administration tieto liečby považuje za bezpečné, pridávajú veľa sodíka. Vzorka upravených surových kreviet z rôznych zásob obsahovala 481 miligramov sodíka v 3-unčnej dávke.

Pridal sa sodík

Okrem prírodných solí a solí, spôsob varenia a väčšina máčacích omáčok pridáva viac sodíka. Jeden typ uvarených kreviet uvádzaný USDA má 805 miligramov sodíka v 3-uncovej porcii. Dve polievkové lyžice koktailovej omáčky pridajú ďalších 295 miligramov. Spolu dodávajú takmer 75 percent sodíka za celý deň. Skontrolujte štítok s údajmi o výživovej hodnote pre sodík v krevetách, ktoré si kúpite. Ak boli ošetrené, v prísadách nájdete rôzne typy siričitanov alebo fosforečnanov sodného. Ak si kúpite čerstvé krevety, opýtajte sa osoby za pultom na obsah solí. Vždy, keď je to možné, vyberte čerstvé, neošetrené krevety a držte sa arómy s nízkym obsahom sodíka, ako je citrónová šťava.

Zdroje