Info

10 cvičení na posilnenie nadhazovacieho ramena

10 cvičení na posilnenie nadhazovacieho ramena


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pokiaľ ide o džbány, pohyb ramena sa líši v závislosti od toho, či hrajú baseball alebo softball. Obaja hráči potrebujú silné rameno pre rýchlosť a silu pri dodávaní ihrisko. Aby sa maximalizovalo cvičenie, hráči musia vytvoriť vyváženú rutinu ramien zameranú na predné aj zadné svaly ramena. Hráči softballu sa však musia zamerať aj na iné svaly.

Vyvážené cvičenia Push and Pull

Ak chcete vytvoriť účinné cvičenie a znížiť riziko poranenia ramena, musíte vyvážiť cvičenia push a pull. Tradičné push cvičenia - bench press, činka press, ramenný lis, lieta a bočné zvyšovanie - pracujú s predným ramenom a prsnými svalmi. Tieto cvičenia rozvíjajú silu spojenú s nadhadzovaním. Rovnako dôležité je však trénovať ich protichodné svaly. Rozvíjanie iba „svalových“ svalov bude mať za následok nevyvážené rameno a zvýšené riziko zranenia. Cvičenie ťahania - lavica, sedenie v rade, rad s jedným ramenom, náchylné lety, lat pulldown a ohnuté bočné zdvíhanie - cvičenie protiľahlých svalov. Dobré cvičenie bude zahŕňať rovnaké množstvo opakovaní a sád každého typu cvičenia.

Windchill Softball Pitchers

Windchillské džbány s softballom sa musia zamerať aj na spodnú časť tela. Americká akadémia pediatrie poznamenáva, že zatiaľ čo džbány na softbale majú bolesti a zranenia ramien podobné ich baseballovým náprotivkom, táto bolesť nepochádza z ramenných svalov. V džbánoch veterných mlynov je bolesť alebo zranenie častejšie dôsledkom slabých svalových svalov a slabej stabilizácie panvy.

Cvičenia dolnej časti tela

Okrem budovania svalov ramien musia džbány veterných mlynov tráviť rovnaký čas rozvíjaním pevnosti tela a stabilizácie panvy. Jednotné drepy na nohách pomáhajú zlepšovať pevnosť nôh a zlepšujú rovnováhu. Kráčajúce výpady s rotáciou hornej časti tela sa zameriavajú na silu jadra, keď je telo natiahnuté na jednu nohu. Táto poloha je podobná ako pri pohybe pri hádzaní softballu. Naťahovacie cviky na guľôčke so stabilitou tiež zvýšia zameranie na vývoj svalového tkaniva.

Dôležité informácie

Pred začatím nového cvičebného programu sa poraďte s lekárom. Ak trpíte bolesťou ramien, lekár vám poradí rehabilitačné cvičenia, ktoré vám pomôžu posilniť vaše rameno. Pre tých, ktorí začínajú s silovým tréningom, začnite s ľahkými váhami a zvyšujte hmotnosť, pretože opakovanie je ľahšie. Zaznamenajte si cvičenia na ramene, aby ste sa uistili, že máte vyvážené cvičenie.