Avíza

Ako nebyť bolesť od váhy

Ako nebyť bolesť od váhy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Akékoľvek cvičenie môže spôsobiť bolesť svalov, ale vzpieranie je obzvlášť náchylné na to. Odporové závažia pre svaly ich nútia natiahnuť sa a sťahovať. Najčastejšou príčinou bolestivosti po vzpieraní je zranenie a oneskorená bolesť svalov. Zranenie zvyčajne nastane, keď je sval prepracovaný alebo keď sa existujúce zranenie zhorší a zhorší nadmerným tréningom. Oneskorený nástup bolestivosti svalov však neznamená zranenie a je normálnou reakciou na nezvyčajnú námahu. Môžete úplne zabrániť zraneniu a oddialením nástupu svalovej bolesti môžete znížiť dodržiavaním bezpečného cvičenia.

Krok 1

Ak máte akékoľvek zranenia alebo ak trpíte chorobami ako artritída alebo osteoporóza, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete s fitness programom. Váš lekár vám môže odporučiť upravenú rutinu, môže navrhnúť, aby ste úplne nepracovali s určitými svalmi alebo aby ste navrhli obalenie postihnutej oblasti. Opýtajte sa svojho lekára, ak existujú nejaké konkrétne úseky, ktoré by ste mali urobiť, aby ste minimalizovali riziko zranenia.

Krok 2

Pred začatím zdvíhania závaží sa roztiahnite a zohrejte. Aj keď cvičíte len s jednou svalovou skupinou zdvíhaním závaží, pred začiatkom napnite celé svoje telo. Ak chcete napnúť nohy, posaďte sa na zem so svojimi nohami k sebe a vysuňte smerom von. Ohnite sa, aby ste sa dotkli prstov na nohách - alebo čo najbližšie k prstom na nohách - a držte ich niekoľko sekúnd. Natiahnite ramená a hornú časť chrbta ohnutím lakťov a ich zatlačením za seba. Ak chcete napnúť krk, ohnite ho do oboch strán, akoby ste sa pokúšali dotýkať ucha k ramenu. Rozťahovanie pravdepodobne nezabráni oneskorenému nástupu bolestivosti svalov, znižuje však riziko zranenia.

Krok 3

Váhy sa zdvíhajú pomaly a zameriavajú sa skôr na správny tvar než na rýchlosť alebo počet opakovaní. Ak ste cvičením alebo začínate zvyšovať intenzitu cvičenia, dajte svojmu telu čas na postupné prispôsobenie. Náhle, rýchle zvýšenie intenzity alebo nová rutina pravdepodobne vyústi do zranenia a oneskoreného nástupu svalovej bolesti.

Krok 4

Vykonajte aeróbne cvičenie s nízkym dopadom, napríklad chôdza po vzpieraní. To zvyšuje prietok krvi do svalov a podporuje rozvoj svalov.

Krok 5

Naneste ľad počas prvých 24 hodín po cvičení po dobu 15 až 20 minút súčasne. Potom aplikujte striedavo teplo a ľad 15 až 20 minút súčasne, pričom pri každom z nich 20 minút vypnite.

Krok 6

Ak pociťujete bolesť niekoľko hodín po cvičení, použite penový valec na postihnuté miesto. Penové valčeky uvoľňujú napnuté svaly a môžu urýchliť regeneráciu. Prevráťte postihnutú oblasť, ale na valec neklaďte celú svoju hmotnosť. Ak pocítite bolesť počas valcovania, zastavte.

Tip

 • Nesteroidné protizápalové lieky, ako je ibuprofén, môžu zmierniť miernu bolesť svalov.
 • Pred a po cvičení vypite veľké množstvo vody. Dehydratácia predlžuje dobu hojenia a môže prispievať k bolesti svalov.Komentáre:

 1. Hassan

  Veľmi vtipná vec

 2. Osmont

  You haven't done it yet.

 3. Ixaka

  Well done, what necessary words ..., the wonderful idea

 4. Mektilar

  Čo sa dalo čakať, spisovateľ to úspešne pokropil!Napíšte správu