Avíza

Oficiálne pravidlá podkov

Oficiálne pravidlá podkov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podkova je populárna hra, ktorá sa hrá so štyrmi podkovami a dvoma alebo štyrmi hráčmi. Podkovy sú rozmiestnené na kolíku v zemi s cieľom zavesiť ich okolo kolíka. Môže sa hrať na záhrade, v parkoch, na plážach a všade, kde môžete položiť stávku do zeme. Aj keď existuje množstvo pravidiel a predpisov, veľa hier sa hrá podľa oficiálnych pravidiel Americkej asociácie reprezentantov amerického podkovy.

Súdy

Haly na podkovy sú široké 6 stôp a 46 stôp. V strede každého konca je oblasť nazývaná pitching box, ktorý je štvorcový štvorcový. V rámci tohto je obdĺžnik nazývaný jama, ktorý meria 43 až 72 palcov dlhé a 31 až 36 palcov široké. Pitná jama je vyplnená pieskom, ílom, pilinami alebo akýmkoľvek iným materiálom, ktorý minimalizuje skákanie z podkov. Kovový kolík, ktorý prilepuje 14 až 15 palcov, je tlačený do stredu každej jamky tak, že sú od seba vzdialené 40 stôp, pričom podiely sa nakláňajú 3 palce smerom k protiľahlej kolóne.

Hra

Každý hráč má dve podkovy, ktoré vážia okolo 40 uncí. Sú špeciálne vyrobené pre hru a sú väčšie a ťažšie ako typ používaný na koni. Odhodenie mincí sa používa na rozhodnutie, kto bude ihrisko ako prvé. Hráč stojí v boxe vedľa jamy a hodí obe svoje podkovy na opačný stĺpik, jeden po druhom. Druhý hráč potom urobí to isté. To predstavuje jednu zmenu. So štyrmi hráčmi, jeden z každého družstva, rozstupuje z jedného konca a ostatní členovia tímu sa rozstupujú z opačného konca. Po nadhadzovaní sa vypočítavajú skóre a hráči sa presúvajú na druhý koniec.

Pravidlá a chyby

Hráči musia urobiť všetky výšky hry rovnakou rukou a obe topánky by mali hodiť do 30 sekúnd. Závažná čiara je označená 3 stopy pred každým kolíkom, takže rozstupová vzdialenosť je 37 stôp. Pre súťažiacich juniorov, žien a starších je faulová čiara vzdialená iba 27 stôp od opačného stĺpika. Ak hráč prekročí hranicu pred uvoľnením topánky, je to faul.

Bodovania

Hry je možné hrať tak, aby vyhral prvý až 40 bodov alebo 40 podkov a vyhral hráč s najvyšším počtom bodov. Obuv, ktorá obklopuje kolík, má hodnotu 3 body a nazýva sa prsteň. Topánky do 6 palcov od vkladu majú hodnotu 1 bod a tie, ktoré sú ďalej, nedostanú žiadne skóre. Hráč s oboma topánkami bližšie ako súper získa 2 body. Bodovacie hodnotenie umožňuje jednému vyzváňajúcemu hráčovi vyradiť súperove vyzváňanie tak, aby neexistovalo skóre. Ak je na konci hry remíza, môžu sa hrať ďalšie dve smeny.

Zdroje