Avíza

Tréning jednej časti tela denne

Tréning jednej časti tela denneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tréning jednej časti tela za deň je bežnou tréningovou metódou pre kulturistov. Usporiadanie vášho tréningu, ako je toto, sa nazýva rozdelenie časti tela a vyžaduje si prácu s jednou veľkou svalovou skupinou pri každom sedení, prípadne s pridaním menšej svalovej skupiny. Tento typ školenia má zreteľné výhody oproti iným metódam, má však aj svoje nedostatky.

Rutina

Neexistuje žiadny najlepší spôsob nastavenia tréningu. Tradičné rozdelenie časti tela by malo pozostávať z jedného dňa na hrudník, chrbát, ramená, ruky a nohy. Môžete to však urobiť o krok ďalej a trénovať každý deň v týždni tým, že sa budete držať tej istej kombinácie, ale dáte bicepsom a tricepsom svoj vlastný deň a rozdelíte si tréning nôh do samostatných štvorhlavých a hamstringových sedení. Teľatá sa môžu pridávať do jedného z dní nôh, pasce zoskupené s plecami alebo chrbtom a brušné svaly sa pridávajú všade, kde to uznáte za vhodné.

Výhody

Tréning rozdelenia časti tela je vynikajúci pre budovanie svalov a tvarovanie tela, píše tréner sily Marc Perry, CSCS, na svojej webovej stránke BuiltLean.com. Zasvätením celej relácie iba jednej časti tela môžete svalu viac stimulovať a udržať si duševnú orientáciu počas celej relácie. Skutočne pracujete na tréningu svalu do bodu zlyhania, čo podporuje väčší rast. V prípade potreby je tiež jednoduchšie usporiadať tréningy. Napríklad, ak sú vaše bicepsy v chrbte stále boľavé, môžete namiesto toho prepínať a vykonávať cvičenie na hrudi alebo nohách a nasledujúci deň potom, čo sa vaše bicepsy zotavia, môžete trénovať chrbát.

Nevýhody

Split tréning nie je vhodný pre začiatočníkov, tvrdí Tony Gentilcore, hlavný tréner Cressey Performance v Massachusetts. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na prácu so svalovou skupinou, mali by ste sa namiesto toho zamerať na pohybové vzorce, ktoré pri tréningu totálneho tela lepšie fungujú. Rozdelené sedenia tiež spaľujú menej kalórií ako celotelové cvičenia, pretože pracujete s menším počtom svalových skupín, čo znamená, že práca s jednou časťou tela nie je chytrou voľbou na odbúravanie tukov.

Dôležité informácie

Pre kulturistov a pokročilých trénerov, ktorí sa snažia naberať na váhe, je trénovanie jednej časti tela každý deň efektívnym spôsobom. Pre začiatočníkov a tých, ktorí hľadajú chudnutie, to však nemusí byť najlepší prístup. Podľa Americkej rady pre cvičenie trvá zotavenie svalu po tréningovom období medzi 24 a 72 hodinami, takže za predpokladu, že trénujete rôzne časti tela každý deň, mali by ste sa obnoviť včas pre každé cvičenie. Avšak môže byť stále múdre vziať si deň alebo dva odpočinku každý týždeň. Takže namiesto toho, aby každá svalová skupina mala svoj vlastný tréning, môže byť lepšie dať každej veľkej svalovej skupine svoj vlastný deň a pri každej relácii pridať aj menšie časti tela.