Avíza

Optimálny počet osobných tréningov týždenne


Optimálny počet osobných školení týždenne závisí od štyroch faktorov. Prvým faktorom sú náklady: Osobné školenie je drahé. Druhým je váš cieľ: Strata hmotnosti, sila budovy alebo získanie výdrže si vyžadujú rôzne časové rámce. Tretím faktorom je úroveň zručností: Zemiakové gauče nedokážu zvládnuť počet sedení, ktoré môže atlét sledovať. Štvrtým faktorom je dostupnosť: Ako často a koľko hodín chcete trénovať.

Náklady

Náklady na relácie sú od uverejnenia 30 až 100 dolárov a poplatky sú založené na skúsenostiach trénera, povesti a vzdelaní. Získajte zľavy pri hromadnom nákupe alebo kúpe malých skupinových sedení pre dve až štyri osoby. Semiprivate relácie stoja viac za hodinu, ale sú rozdelené viacerými spôsobmi. Pracujte s trénerom jedenkrát týždenne a zakúpte si členstvo v telocvični ako doplnenie ďalších dní. Za príplatok školitelia vytvoria program, ktorý budete sledovať celý týždeň.

Ciele

Amercian College of Sports Medicine, aby zostala fit a kontrolovala svoju váhu, odporúča 20 až 60 minútové relácie tri až päť dní v týždni pri 55 až 90 percentách vašej maximálnej srdcovej frekvencie. Pre zvýšenie sily dva dni v týždni s najmenej jednou sadou 10 opakovaní na časť tela (Národná asociácia sily a kondicionovania odporúča dve až štyri sady) s hmotnosťou 67 až 85 percent svojho maximálneho počtu 10 opakovaní. Tréneri zabezpečením splnenia štandardov ACSM alebo NSCA spustením testov a zaznamenaním výsledkov.

Dostupnosť

Tréneri sú najrušnejší od 7:00 do 9:00 a od 17:00. do 20:00 Ak je váš budúci tréner populárny, budete si ho musieť rezervovať vopred. Mnoho trénerov v nedeľu nepracuje. Ak ste ženatý, máte deti a pracujete dlhé hodiny, váš tréner stále očakáva, že budete načas a schopní absolvovať tréning bez ohľadu na úroveň energie. Tréneri požadujú storno 24 hodín vopred; neposkytujú sa žiadne kontroly dažďa a väčšina školiteľov neposkytuje náhrady.

Úroveň zručnosti

Ak nie ste spôsobilí, neprestávajte po týždni viac ako tri osobné školenia. Úlohou trénera je rozobrať vaše svalové tkanivo, čo má za následok oneskorenú bolesť svalov, ktorú začnete pociťovať deň po tréningu a trvaní až troch dní. Vhodný týždeň zvládne počas týždňa viac sedení, ale zvyčajne to nie je cenovo dostupné. Fit ľudia môžu používať trénera každé dva týždne na zaznamenanie svojho pokroku a na udržanie ich motivácie.