Avíza

Čo je mimo hraníc na tenisovom kurte?

Čo je mimo hraníc na tenisovom kurte?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hranie tenisu je skvelý spôsob, ako zostať fit v každom veku. Má zmysel naučiť sa pravidlá pre dvojhry aj štvorhry, aby ste zvýšili svoje možnosti, ako sa dostať na súd. Pravidlá pre hranie mimo hraníc sú rovnaké v dvojhre a dvojhre, ale súdne línie sa líšia.

Základné línie

Základné čiary sú na oboch koncoch 78 metrov dlhého obdĺžnikového súdu a každá loptička, ktorá pristane za základnou čiarou, sa považuje za hranicu. Ak lopta dopadne na základnú čiaru, považuje sa za hranicu a je stále v hre.

Singles Sideline

Súd pre dvojhry je o niečo užší ako súd pre štvorhry a hrany pre dvojhry určujú bočné hranice. Americká asociácia tenisu dodržiava pravidlá Medzinárodnej tenisovej federácie, svetového riadiaceho orgánu tenisu. Pravidlá ITF vyžadujú, aby bol súd pre dvojhry široký 27 stôp. Okraje štvorhry sú vylosované mimo dvojhry a môžu byť ignorované počas dvojhry. Loptička, ktorá pristane mimo postranných líh, je mimo hraníc a každá loptička pristávajúca v rámci alebo na hraniciach dvojhry sa považuje za hranicu a musí sa hrať.

Štvorhra Sideline

Štvorhra je 36 metrov na 78 metrov. Štvorhry postranných línií prebiehajú rovnobežne s hranicami dvojhry a mimo nej. Ak počas zápasu zdvojnásobí, lopta dopadne mimo vedľajšiu líniu, je mimo hraníc. Pristátie na dvojhre alebo v jeho vnútri znamená, že lopta je stále v hre.

Servisné a stredové linky

Tenisový kurt má dve servicelíny, jednu na každej strane ihriska, rovnobežnú so sieťou a na polceste medzi sieťou a základnou líniou. Stredová obslužná čiara alebo stredová čiara, uprostred medzi rovnobežkami a rovnobežne s ňou, delí obslužné súdy. Podanie musí pristáť v servisnom súde súpera oproti strane, z ktorej bola lopta doručená - podávací súd cez sieť a diagonálne k serveru. Ak slúžka pristane na vedľajšej línii alebo seriáli, považuje sa to za hru na súde ohraničenom čiarou. Ak obsluha vyčistí sieť a dopadne na stredovú čiaru, je v medziach a musí sa hrať. Ak sa doručenie doručí na nesprávny súd, služba stráca bod.Komentáre:

 1. Matchitehew

  Úplne zdieľam tvoj názor. Je to výborný nápad. Podporím ťa.

 2. Caelan

  presne tak! Skvelý nápad, tvrdím.

 3. Quarrie

  Tu je volant!

 4. Wickley

  Now everything is clear, thank you very much for the information.Napíšte správu