Info

Zmluva o správaní na chudnutí


Ak vážne uvažujete o chudnutí a ste odhodlaní ju vidieť, zmluva o správaní slúži ako plán na usmernenie vašich cieľov pri chudnutí. Účinná zmluva jasne popisuje vaše ciele a správanie, pričom zahŕňa stratégie, ktoré vás pripravia na úspech.

Definujte ciele

Nastavte jasný cieľ. Definujte krátkodobé aj dlhodobé ciele, ktoré sú realistické a konkrétne, a zapíšte ich do svojej zmluvy. Webová stránka MayoClinic.com odporúča zdravý prístup k chudnutiu, ktorého cieľom nie je viac ako strata jednej až dvoch libier za týždeň. Vyjdite z kalendára a vypočítajte dátum príchodu. Ak máte 50 libier na prehratie, môže trvať až rok, kým sa váš cieľ dosiahne. Pochopením, že chudnutie je dlhodobý problém, je väčšia pravdepodobnosť, že vykonáte zmeny životného štýlu, ktoré sú potrebné pre úspech.

Osnovy špecifické správanie

Vaša zmluva by mala načrtnúť konkrétne správanie v oblasti životného štýlu, ktoré budete používať. Napríklad uveďte, koľko minút a aký typ kardiogramu budete robiť za týždeň a koľko tréningov odporu budete vykonávať. Pokiaľ ide o chudnutie, American College of Sports Medicine odporúča 150 minút aeróbneho cvičenia pri miernej intenzite pre mierny úbytok hmotnosti. Ak máte viac čo stratiť, ACSM odporúča 250 minút alebo viac mierneho aeróbneho cvičenia. Okrem toho sa zúčastnite dvoch až troch tréningov za týždeň. Definujte tiež, ktoré potraviny budete jesť a ktoré potraviny sa zdržíte. Webová stránka MayoClinic.com odporúča konzumovať sedem porcií čerstvého ovocia a zeleniny denne a obmedziť príjem mäsa a tukov.

Faktor zodpovednosti

Po stanovení cieľov a správania začleňte stratégie zodpovednosti. Denník o jedle a činnosti môže byť veľmi efektívnym nástrojom na udržanie vašej cesty. Ak chcete, aby bola ešte efektívnejšia, nájdite dôveryhodného a podporujúceho priateľa alebo člena rodiny a denne sa ohláste. Vyberte si jeden deň v týždni, aby ste sa zvážili a viedli záznam. Denné váženie môže byť odrádzajúce, pretože telesná hmotnosť má tendenciu kolísať zo dňa na deň. Zaznamenajte si aj merania tela. V dňoch, keď sa váha nepotlačila, strata palcov vás môže motivovať.

Odmeňte svoj úspech

Ak chcete, aby ste boli sústredení a pozitívni, zahrňte stimul na dosiahnutie vašich cieľov. Namiesto toho, aby ste sa odmeňovali jedlom, ktoré vám bolo odopierané, sľubujte si pedikúru, nový plavky alebo džínsy alebo dokonca celý nový šatník v menšej veľkosti. Dovolenka alebo sedenie v denných kúpeľoch vás tiež motivuje a posilňuje vaše úspechy. Pri chudnutí sa zamerajte na starostlivosť a podporu pozitívneho sebaobrazu a trávte čas vizualizáciou štíhlejšej verzie svojho úspešného ja.