Info

Čo Bench Dips pracuje na vašom tele?

Čo Bench Dips pracuje na vašom tele?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na laviciach sa v hornej časti tela rozvíja kolekcia svalov. Všetko, čo potrebujete na vykonanie lavín, je pár plochých lavičiek. Cvičenie je možné vykonať aj doma so súpravou stoličiek. Poklesy na lavičke vyžadujú, aby ste zdvihli svoju vlastnú telesnú hmotnosť, ale môžete vykonať niekoľko úprav, aby ste zvýšili alebo znížili záťaž, ktorú musia svaly hornej časti tela zdvihnúť.

Cvičebná technika

Postavte sa kolmo na rovnú lavicu a položte ruky na okraj lavičky na obidve strany bokov, aby ste sa postavili na lavicu. Natiahnite nohy pred seba a položte ich na druhú lavicu alebo krabicu v rovnakej výške. Boky posuňte dopredu, aby sa vaše telesné hmotnosti držali za ruky a nohy. Tým sa dostanete do východiskovej polohy. Zaklopte boky smerom k podlahe ohnutím lakťov. Akonáhle sú ohnuté na 90 stupňov, roztiahnite ich tak, aby ste zdvihli boky.

Primárny sval

Sval, ktorý počas skúšky na lavici preberá najväčšie percento záťaže, je sval triceps brachii v zadnej časti každého z vašich horných ramien. Keď ovládate svoje boky smerom nadol, vaše tricepsy sa excentricky sťahujú a regulujú ohýbanie lakťov. Keď sa lakte roztiahnu, aby vás vrátili späť na východiskovú pozíciu, vaše tricepsy sa sústredne sťahujú. Triceps brachii je vybavený tromi hlavami, ktoré vznikajú vzadu v hornej časti ramena a lopatky a potom stekajú dole, aby sa vložili do lakťovej kosti.

Pomáhajúce svaly

Lavičná lavica je zložené cvičenie, čo znamená, že zahŕňa pohyb na viac ako jednom kĺbe. Triceps brachii zvláda pohyb v lakťom, ale pohyb v ramenných kĺboch. Váš predný deltový sval, ktorý je prednou časťou vášho hlavného ramenného svalu, spolupracuje s hlavnou časťou hrudníka, aby pri ramenách narovnal ramenný kĺb. Kosoštvorce a hladké lopatky pomáhajú kontrolovať pohyb lopatiek.

Dôležité informácie

Stĺpová lavica sa dá upraviť tak, aby znížila zaťaženie, ktoré musíte zdvihnúť, alebo aby bolo náročnejšie. Ak nedokážete vykonať tradičnú lavicu, dokončite cvičenie s roztiahnutými nohami a pätami na podlahe namiesto na inej lavici. Ak chcete zvýšiť obtiažnosť tradičného lavičkového ponoru, keď ste v počiatočnej polohe, dajte partnerovi položenú váženú dosku na stehná v blízkosti bokov.