Avíza

V ktorej rovine tela je Biceps Curl?

V ktorej rovine tela je Biceps Curl?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Venovanie pozornosti rovine tela, v ktorej sa vykonáva cvik, vám umožní analyzovať vašu vlastnú formu a zabrániť zraneniu. Telo má tri anatomické roviny, ktoré sa používajú na opis pohybov, ktoré môže telo vykonať. Uvádza sa, že každý pohyb tela sa vyskytuje v jednej rovine alebo v kombinácii rovín.

Anatomická rovina Biceps Curl

Bicepsové kučery sa vykonávajú v sagitálnej rovine. Pokiaľ ide o ľudské telo, sagitálna rovina je vertikálna rovina, ktorá prechádza spredu dozadu a rozdeľuje telo na pravú a ľavú časť. Pohyb sagitálnej roviny krútenia bicepsov rozdeľuje vašu ruku na polovicu. Pohyb sa vykonáva ohýbaním paží v lakťoch, až kým predlaktia nie sú zvislé, aby vaše ramená a horné ramená boli na svojom mieste.

Tipy na udržanie pohybu v rovine Sagittal

Pri vykonávaní krútenia bicepsom môžete zaistiť, aby váš pohyb zostal v sagitálnej rovine tak, že budete lakte tlačiť do strán a na plecia. Dbajte na to, aby vaše svaly boli stiahnuté, aby sa zabránilo kolísaniu, trhaniu a kývavým pohybom trupu. Nakoniec bude mať vaše zápästia rovné a váhu bude prenášať skôr váš sval bicepsu brachii, ako predlaktie.

Iné cvičenia Biceps v rovine Sagittal

Existujú variácie krútenia bicepsov, ktoré sú tiež vo vnútri sagitálnej roviny. Napríklad krútenie kladivom, ktoré zahŕňa držanie činky v inej polohe, si napriek tomu udržuje rovnaký pohyb ako krútenie bicepsom. Ďalšími cvičeniami bicepsov, ktoré zostávajú v sagitálnej rovine, sú kučery, činky a káblové kučery.

Ostatné anatomické roviny

Ostatné anatomické roviny tela sú priečne a čelné. Priečna rovina rozdeľuje vaše telo na hornú a dolnú polovicu. Cvičenia v priečnej rovine sú cvičenia na krútenie, ako napríklad šikmé sedenie. Predná rovina rozdeľuje vaše telo na prednú a zadnú stranu. Bočné zdvihy ramien sa vykonávajú v prednej rovine.

Zdroje