Avíza

Power Rack vs. Smith Machine

Power Rack vs. Smith Machine


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Voľba squatového cvičenia v elektrickom stojane oproti stroju Smith sa môže javiť ako bezvýznamná, pretože sa javí ako podobné cvičebné zariadenie. Obaja sú veľké vzpieračské stojany, ktoré držia olympijského činka. Aj keď na oboch strojoch môžete robiť veľa rovnakých cvičení, majú odlišné funkcie a vzory, z ktorých každé má svoje výhody a nevýhody.

Dizajn

Stroj Smith sa skladá z dvoch zvislých stĺpikov a malej obdĺžnikovej základne. Činka sa pripája k dvom vodiacim tyčiam, ktoré prebiehajú rovnobežne s hlavnými podpornými stĺpikmi. Otvory sa vkladajú do hlavných stĺpikov v rovnomerných intervaloch, čo vám umožňuje zamknúť činku v ktoromkoľvek bode pohybu jednoduchým otočením tyče dopredu.

Elektrický stojan je veľká kovová klietka s vodorovnými pruhmi, ktorú môžete nastaviť v rôznych výškach. Na rozdiel od stroja Smith nie je činka pripojená k napájaciemu stojanu. Vykonávate štandardné bezplatné cvičenia na váhe pomocou olympijského činky vo vnútri klietky. Vodorovné pruhy obmedzujú, ako ďaleko môže činka klesať, a poskytujú prvok bezpečnosti pri vykonávaní voľného pohybu hmotnosti.

Cvičenie

Na rozdiel od mnohých telocvičných strojov nie sú stroje Smith a elektrický stojan navrhnuté na vykonávanie jedného cvičenia; môžete vykonávať rôzne pohyby na oboch zariadeniach. Veľké, zložené cvičenia, ako napríklad drepy, lavičky a horné ramenné lisy, sú najbežnejším využitím hnacieho stojana a stroja Smith. Môžete však tiež robiť lisy triceps, obrátené rady, výpady a ohnuté riadky na výkonovom stojane alebo stroji Smith.

Bezpečnostné prvky

Výkonný stojan a stroj Smith poskytujú ďalší prvok bezpečnosti pri výkone činky. Každé zariadenie má zastavovaciu funkciu, ktorá zachytí lištu a zastaví ju skôr, ako dopadne na vás. Stroj Smith má nastaviteľné gumené bezpečnostné zarážky pripevnené k podporným stĺpikom a elektrický stojan má nastaviteľné vodorovné tyče na zachytenie činky.

Stroj Smith má jednu dodatočnú bezpečnostnú funkciu, ktorá umožňuje uzamknúť lištu uprostred opakovania. Činka na stroji Smith má háčik na každom konci. Ak vykonávate bench press a ste unavení uprostred opakovania, otočte lištu a zaistite ju v niektorej z dier pozdĺž nosných stĺpikov.

Rovina pohybu

Jeho najväčšou nevýhodou sú aj bezpečnostné výhody stroja Smith. Aj keď sa stroj Smith často považuje za zariadenie s voľnou hmotnosťou, umožňuje pohyb iba v pevnej rovine pohybu. Tyč sa pohybuje hore a dole, ale nie dopredu alebo dozadu. Táto obmedzená cesta blokuje niektorých používateľov v neprirodzenom pohybe, čo môže klásť väčší dôraz na kĺby. V štúdii uverejnenej v decembri 2009 v časopise „The Journal of Strength and Condition Research Research“ (Vedecký výskum sily a kondicionovania) vedci zistili, že drepy vykonávané s voľnými váhami vyvolali o 43 percent vyššiu svalovú aktivitu ako tie, ktoré sa vykonávali na stroji Smith. Na rozdiel od stroja Smith vám výkonný stojan umožňuje plný rozsah pohybu pri použití voľných závaží, ale stále poskytuje ďalší prvok bezpečnosti.

Odpor

Štandardná 45 lb. Olympijský činka sa používa v elektrickom stojane. Ak nemôžete bezpečne tlačiť na lavičke, drepovať alebo nad hlavou tlačiť najmenej 45 libier, potom nemôžete použiť elektrický stojan. Tyč na stroji Smith je vyvážená, takže je ľahšia ako štandardná 45-lb. Olympijský činka. Tento ľahší bar vám umožňuje robiť činky, aj keď olympijský činky je pre vás príliš ťažké.