Avíza

Ako zabrániť tomu, aby sa počas cvičenia objavili boky


Odprýskávanie bedrového kĺbu počas cvičenia je s najväčšou pravdepodobnosťou zapríčinené zlomením bedrového syndrómu, abnormálnym pohybom svalu alebo šľachy cez bedrový kĺb. Niektorí ľudia pociťujú bolesť s pocitom praskania, zatiaľ čo iní jednoducho počujú klikavý zvuk. Podľa Americkej akadémie ortopedických chirurgov nie je hip hipping, ktorý nespôsobuje bolesť, nebezpečný pre vaše zdravie. Bolestivé trhnutie bedra môže naznačovať roztrhnutú chrupavku, ktorá si vyžaduje lekárske ošetrenie. Zabráňte šupinateniu bedier udržiavaním pružnosti v bokoch a opatrnosťou, aby sa stav nezhoršoval.

Krok 1

Natiahnite si boky každý deň, najmä pred účasťou na fyzickom cvičení. Zvuky, ktoré sa objavia v oblasti bedra, môžu znamenať, že váš flexor bedra a skupina rotátora sú pevné. Ľahnite si na zem na chrbte. Ohnite koleno a priveste ho až k hrudníku tak, ako je to možné, bez toho, aby ste hornú časť tela zodvihli z podlahy. Predtým, ako nohu položíte späť na zem, podržte najmenej 30 sekúnd. Pred prepnutím nôh dokončite dve až päť opakovaní.

Krok 2

Zvýšte flexibilitu svojich únoscov - svalov obklopujúcich vaše boky a zadok. Ľahnite si na chrbát. Držte kolená rovno a ľavú nohu natiahnite doľava až na maximum. Vaše koleno a prsty by mali smerovať k stropu. Natiahnite nohu s natiahnutou nohou, až ucítite napätie v dolnej časti chrbta; časový rámec sa bude líšiť v závislosti od úrovne flexibility. Pred prepnutím na pravú stranu vykonajte 10 až 20 opakovaní ľavou nohou. Flexibilita v únoscoch pomáha šľachám a svalstvu hladšie sa pohybovať cez bedrový kĺb bez hluku.

Krok 3

Pracujte na vonkajších rotáciách, aby ste vylúčili zaklapnutie alebo kliknutie v bokoch. Ľahnite si na chrbát s jedným ohnutým kolenom. Podrážka chodidla by mala byť rovná na zemi. Otočte koleno dole a von, pokiaľ je to možné. Pred otočením nohy späť do pôvodnej polohy podržte strečink niekoľko sekúnd. Pred prepnutím nôh dokončite 10 opakovaní. Keď robíte strečing správne, vaše nohy by mali tvoriť číslo 4 alebo písmeno P.

Krok 4

Znížte opakovaný pohyb počas cvičení, ako je chôdza, jogging a jazda na bicykli, ak napínanie nezabráni boku v objavovaní sa. Snapping syndróm bedrového kĺbu môže byť spôsobený nadmerným užívaním a burzitídou, zápalom vakov naplnených tekutinou okolo kĺbov. Doprajte si čas odpočinku medzi cvičeniami, aby ste predišli bolestivosti a hluku v kĺboch. Odľahčovače ľadu a bolesti mimo burzy môžu zmierniť bolesť spojenú s objavovaním sa bedier.