Avíza

Ako zabrániť veľkým žalúdkom

Ako zabrániť veľkým žalúdkomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho ľudí si najskôr všimne priberanie na váhe v žalúdku, vďaka čomu bude vyzerať veľké a okrúhle. Podľa Cleveland Clinic prebytočný tuk uložený okolo vášho stredu narúša správnu funkciu orgánov, čím zvyšuje riziko zdravotných problémov. Výber spôsobu životného štýlu, ktorý udržuje vaše čalúnenie žalúdka chráni vaše zdravie a zlepšuje vzhľad vášho tela.

Príčiny veľkého žalúdka

Dôležitým prvkom pri udržiavaní malej veľkosti je vyhnúť sa výberu, ktorý prispieva k veľkému žalúdku. Sedavý spôsob života, ktorý zahŕňa málo alebo vôbec žiadne cvičenie, je hlavným hráčom na zvyšovaní hmotnosti okolo vášho stredu. Strava s vysokým obsahom tukov a kalórií sa tiež hodí na priberanie na váhe v žalúdku. Keď je kortizol, chemikália vo vašom mozgu, zvýšená, objavíte stres, ďalší faktor, ktorý by mohol prispieť k veľkému žalúdku, podľa výskumu uskutočneného na Yale University v roku 2000. Mnoho žien pociťuje zväčšenie veľkosti žalúdka, pretože sa nachádzajú v blízkosti menopauzy. na posun v hormónoch. Zdravá strava a cvičebný program je dobrý spôsob, ako kontrolovať žalúdočný tuk.

Diéta

K nárastu telesnej hmotnosti dochádza, keď prijímate viac kalórií, ako spálite. Rýchle občerstvenie, vyprážané jedlo, spracované občerstvenie, mrazené jedlá, sušienky, cukrovinky, sóda a koláč sú príklady potravín, ktoré prispievajú k veľkému žalúdku. Vyhýbanie sa týmto položkám je dôležitým krokom pri prevencii prírastku hmotnosti okolo vášho stredu. Spoločnosť Fox News navrhuje uchovávať tieto druhy potravín mimo vášho domu, čo sťažuje pokušenie. Vymeňte tieto položky za rôzne nízkotučné a nízkokalorické potraviny z každej skupiny potravín. Ovocie, zelenina, celozrnný chlieb a cestoviny, fazuľa, chudé mäso a nízkotučný jogurt a mlieko sú dobré možnosti. Pridajte do svojej stravy veľa vlákniny, pretože reguluje trávenie, ktoré pomáha predchádzať nadúvaniu, ktoré prispieva k veľkému žalúdku. Pomaly trávi aj pomaly, pomáha vám kontrolovať vašu chuť do jedla a reguluje príjem kalórií.

Cvičenie

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú absolvovať najmenej 150 minút cvičenia každý týždeň. Pomáha to spáliť kalórie a svalové tóny, podporuje chudnutie a bráni priberaniu na váhe. Chôdza, plávanie, jazda na bicykli, korčuľovanie, práca na záhrade, organizované športy a jogging sú dobré možnosti. Podľa správy Fox News silové tréningové pomôcky pri spaľovaní kalórií zvyšujú váš metabolizmus a pomáhajú vám spáliť kalórie aj v prípade, že ich nevykonávate. Drví a doska sú dve cvičenia, ktoré sú zamerané na vaše žalúdočné svaly, udržiavajú ich pevné a tónované.

Vek a stres

Aj keď nemôžete kontrolovať hormonálne a vekové zmeny, ktoré prispievajú k brušnému tuku, dodržiavanie zdravej výživy a cvičebného programu môže pomôcť udržať prírastok tuku pod kontrolou. Podľa Harvard Health Publications. Okrem toho cvičenie pomáha kontrolovať stres a zabraňuje nárastu hmotnosti. Dostatok spánku je ďalším dobrým spôsobom, ako udržať tuk v žalúdku na uzde, pretože pomáha znižovať stres a kortizol.