Recenzia

Problémy so zasiahnutím vodiča v golfe

Problémy so zasiahnutím vodiča v golfe


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vodič je pre mnohých golfistov vysoko rizikovým klubom s vysokou odmenou. Ak sú všetky ostatné rovnaké, zasiahnete loptu ďalej s vodičom ako ktorýkoľvek iný klub v taške. Ale pretože je to najdlhší a najmenej rozvinutý klub - iný ako váš putter - vodič môže byť tiež najťažšie zasiahnuť. Používajte správne základy a vyhýbajte sa niektorým častým chybám a budete mať väčšiu šancu vyhodiť dlhé jazdy do stredu plavebnej dráhy.

Základy

Začínajúci golfisti by sa mali skôr, ako sa pokúsia vyriešiť konkrétne problémy, naučiť základom nárazu na vodiča. Rozšírte svoj postoj, keď narazíte na vodiča a postavte nohy o niečo viac, ako je šírka ramien. Odložte loptu tak, aby polovica lopty bola vyššia ako klubové rozhranie vášho vodiča, a ak ste pravák, zarovnajte loptu oproti ľavej päte. Lopta zasiahla hojdačka; Hlava klubu by mala stúpať tesne pred nárazom.

Uvoľnite rukoväť

Niektorí golfisti sa stanú nervóznymi, keď narazia na svojich vodičov, kvôli povahe klubu za riziko a odmenu. V dôsledku toho môžu vodiča príliš pevne uchopiť, napnúť svaly a zabrániť kolísaniu tekutín. Golfový inštruktor Susie Corona odporúča nájsť dokonalý tlak priľnavosti tak, že najprv vodiča postavíte pred seba vo zvislej polohe a čo najľahšie. Na chvíľu zastavte, potom spustite vodiča do vodorovnej polohy a všimnite si, o koľko pevnejšie musíte držať klub, aby sa zabránilo skĺznutiu. Váš ideálny tlak priľnavosti je v polovici medzi týmito dvoma príkladmi alebo je približne rovnaký ako tlak potrebný na udržanie klubu v uhle 45 stupňov k zemi.

Vyhnite sa lyžovaniu

Ak je lopta umiestnená na odpalisku, je možné, aby horná časť vodiča zasiahla spodnú časť lopty, ak je uhol sklonu príliš strmý. Lopta potom vyskočí vysoko do vzduchu - odtiaľ sa nazýva „pohon“, pretože lopta letí priamo k oblohe - ale nelieta ďaleko. Vyhnite sa jazde na lyžích zasiahnutím lopty do vzostupu. Začnite svoj švih tým, že vezmete klub späť späť a pomaly, aby ste podporili široký chrbát. Vráťte klub pozdĺž rovnakej plytkej cesty po páde.

Vyvarujte sa disku s trakciou

Dopĺňanie lopty nastáva, keď doslova zasiahnete hornú časť lopty spodnou časťou vášho klubu, výsledkom čoho bude strela, ktorá sa valí dopredu po zemi. Akýkoľvek výstrel sa dá prevrátiť, problém je však najbežnejší, keď húpate kovovým drevom, napríklad vodičom. Problém sa často vyskytuje, keď sa golfista pred kontaktom zdvihne zo svojej adresy. Ak máte tendenciu doháňať svoje jazdy, autor golfu Steve Newell odporúča cvičiť bez lopty. Položte tričko do zeme a oslovte ho, akoby ste sa odpali. Otočte svojho vodiča a pokúste sa zasiahnuť tričko. Keď ho môžete udrieť dôsledne, položte loptu na tričko a pokúste sa znova vytvoriť rovnakú hojdačku.

Opravte plátky a háčiky

Rezy a háčiky sú spôsobené aplikáciou bočného kolíka na loptu. Existuje niekoľko dôvodov, prečo k tomu môže dôjsť. Jednou z bežných príčin diskových alebo hákovitých diskov je však chybná priľnavosť. Ak máte tendenciu krájať disky, uchopte klub a potom otáčajte rukami mierne v smere hodinových ručičiek, aby ste posilnili priľnavosť. Ak disky často háčikujete, otáčajte rukami proti smeru hodinových ručičiek, aby ste trochu zoslabili priľnavosť.