Recenzia

Správne dýchanie na zvýšenie metabolizmu

Správne dýchanie na zvýšenie metabolizmu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Spôsob, akým dýchame, ovplyvňuje náš metabolizmus, pretože množstvo kyslíka, ktoré prijímame, ovplyvňuje to, koľko kalórií spaľujeme. Je to podvedomý zvyk, ale vedome môžete zmeniť spôsob dýchania a zvýšiť tak metabolizmus. Väčšina ľudí zvyčajne dýcha plytké dychy, ktoré kyslíkom napĺňajú iba polovicu pľúc. Ak však používate správnu dýchaciu techniku, naplníte pľúca kyslíkom z brucha do hrude.

Účinky dýchania na metabolizmus

Dýchanie kyslíka umožňuje bunkám produkovať viac energie, čím zvyšuje váš metabolizmus. Zriedením krvi kyslík znižuje váš krvný tlak, takže krv môže tečať rýchlejšie cez vaše telo, čo tiež zlepšuje váš metabolizmus. Preto čím viac kyslíka v tele, tým rýchlejší je váš metabolizmus. Postupom času sa pomaly zvyšuje zvýšenie pľúcnej kapacity a dosiahnutie hlbšieho dýchania. Vaše telo si tiež musí zvykať na zvýšenú hladinu kyslíka. Každý deň buďte trpezliví a pracujte na svojom dýchaní, aby ste ho postupne zlepšovali.

Správne dýchacie základy

Nadýchnite sa brucha, spodnej časti brucha, ktoré môžete. Najprv by sa mal žalúdok pri vdychovaní zväčšiť, potom rebrá a nakoniec hrudník. Držte plecia dole a uvoľnené. Vydychujte pomaly, asi dvakrát tak dlho, ako ste vdýchli, najskôr nechajte vzduch von z hrude, potom z rebier a nakoniec z brucha.

„Dýchanie ohňa“ na zvýšenie metabolizmu

Toto dýchacie cvičenie zlepší váš metabolizmus a nechá vás v pokoji, ale pod napätím. Postavte sa alebo si sadnite na toto cvičenie, ale vyhnite sa ľahnutiu. Nadýchnite sa nosom pre počet štyroch, aby ste naplnili pľúca. Akonáhle sa vaše pľúca cítia plné, začnite robiť „dýchanie ohňom“ tak, že zoberiete osem až desať krátkych dychov, vdýchnete a vydýchnete bez prestávky. Vydýchnite, aby ste vyprázdnili svoje pľúca. Opakujte až 30 opakovaní.

Zadržiavanie dychov na zvýšenie kapacity pľúc

Cvičenie na zadržiavanie dychu Kumbhaka Pranayama zvyšuje prísun kyslíka, rozširuje pľúca, napína intercostálne svaly vašej klietky a zvyšuje metabolizmus. Zachovávanie vzduchu po dobu 10 až 20 sekúnd dáva pľúcam viac času na príjem kyslíka z vášho dychu. Nadýchnite sa počtu piatich, potom zadržte dych päť až osem sekúnd a výdych osem sekúnd. Časom budete predlžovať dych. Vykonajte toto cvičenie iba pri niekoľkých opakovaniach, keď to urobíte prvýkrát, potom ich každý týždeň zvýšte o jedno opakovanie.