Recenzia

Cvičenie s progresívnou pohyblivosťou a stabilizáciou kufra

Cvičenie s progresívnou pohyblivosťou a stabilizáciou kufra


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď mnohí ľudia spájajú s atletikou agilitu, jej potreba sa prejavuje, keď sa mení svetlo, prechádza sa cez praskliny na chodníku alebo chodia po pohyblivej platforme na letisku, keď prechádzate cez ulicu. Úroveň pohyblivosti, ktorú prejavujete pri športových výkonoch alebo pri bežných činnostiach každodenného života, závisí od schopnosti vašich hlbokých jadrových svalov stabilizovať svoj kmeň. Tréningový program zameraný na jadro a pohyblivosť zlepší celkovú efektivitu pohybu.

Agility-Stability Connection

Agilný športovec nás ohromí schopnosťou explozívne iniciovať pohyb, zrýchliť, spomaliť alebo spomaliť, ak je to potrebné. Tento športovec bude tiež schopný znova sa zrýchliť a rýchlo reagovať na vonkajšie sily a podnety bez spomalenia, straty rovnováhy alebo narušenia posturálneho vyrovnania. Aktívne jadrové svaly stabilizujú toto zarovnanie a pomôžu telu zostať centrované a dynamicky vyvážené za každých okolností. Tento pocit posturálnej stability umožňuje účinné a silné vzorce pohybu.

Propriocepcie

Ak hľadáte zlepšenú pohyblivosť, zahrňte do svojho cvičebného programu stability trupu propriocepciu alebo školenie na zvýšenie povedomia o tele. Jednonohé rovnováhy vykonávané so zavretými očami podporujú propriocepciu členkov, ktorá zase zlepší vašu schopnosť udržiavať rovnováhu a rýchlo meniť smer v rôznych typoch terénu. Zdvíhanie kolena a opačná strana rúk predstavuje ďalšiu výzvu pre vaše svaly stabilizujúce kmeň. Zvládnite tieto cvičenia na stabilnej pôde, najskôr s otvorenými očami, potom pokračujte v ich vykonávaní so zavretými očami. Keď ich dokážete vykonať bez kolísania hornej časti trupu, vyskúšajte rovnaké pohyby, keď stojíte na váhovej doske alebo na disku.

Obratnosť

Cvičenia pohyblivosti by sa mali vyvinúť z vášho programu stabilizácie kufra. Keď ovládate rovnováhu s jednou nohou, požiadajte priateľa, aby vám hodil lekársky loptu a zahral si úlovok. Zvýšenie hmotnosti medicinálnej gule zosilňuje problém stabilizácie trupu. Vykopnite zárez vykonaním cvičenia na váhovom zariadení. Začnite s dvojnohými váhami a potom postupne postupujte k jednostranným vŕtačkám. Skákajúce lano - nemožné urobiť bez stabilizácie trupu - tiež zlepšuje pohyblivosť. Národná asociácia sily a kondicionovania odporúča vŕtačky s kužeľom. Zostavte si niektoré dopravné kužele a precvičte si ich okolo - vrátane spätných zmien a zmien smeru.

Štúdia prevencie úrazov

V článku napísanom v roku 2004 a uverejnenom v „Vestníku ortopedickej a športovej fyzioterapie“ sa porovnávajú dva typy rehabilitačných programov pre zranenia ochromených. Vedci prijali 24 atlétov trpiacich kmeňmi škrečkov. Pridelili 11 športovcov do skupiny na tréning sily a ochromenia sily. Ďalších 13 účastníkov vykonalo cvičenia zamerané na progresívnu pohyblivosť a stabilizáciu kmeňa, ako sú dosky, rovnováhy medzi nohami, postranné pohyby typu vínnej révy a postranné progresie. Tréningová skupina pre agilitu mala rýchlejší návrat k športu a nižšiu mieru opätovného zranenia.