Recenzia

Profesionálne futbalové pravidlá pre hráča v neutrálnej zóne

Profesionálne futbalové pravidlá pre hráča v neutrálnej zóne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vo futbale je neutrálna zóna - oblasť medzi útočnými a obrannými čiarami - vytvorená, keď je lopta pripravená na hru. V tom momente ani jeden tím nemá vstúpiť do zóny. Neutrálna zóna trvá iba do okamihu, keď sa lopta udrie, v tomto momente sa celé hracie pole stane spravodlivou hrou, až kým sa píšťalka nerozpáli a lopta sa znova nezačne označovať ako pripravená na hru.

Infraštruktúra neutrálnej zóny

Obranný hráč, ktorý vstúpi do neutrálnej zóny, bude v určitých prípadoch požiadaný o 5-yardový trest. Podľa pravidla 7 ods. 4 článku 4 písm. A) pravidiel NFL, ak sa obranný hráč pred útočením lopty pohybuje mimo alebo je rovnobežný s útočným lanom, a ak má obhajca potom Ђњ , hra je okamžite zastavená a obrana je požadovaná pre porušenie pravidiel. Obranca nemá šancu vrátiť sa na svoju stranu neutrálnej zóny. Podľa článku 4 písm. B), ak obranca vstúpi do zóny a spôsobí, že sa útočný hráč v blízkej blízkosti presunie, obhajuje sa priestupok. Medzi hráčov v tesnej blízkosti patrí líniové hráčstvo do 2 1/2 pozície obrancu. Ak je napríklad obranca nad stredom, päť blízkych jazdcov od náčinia po náčinie plus quarterback sa považujú za osoby v tesnej blízkosti. Ak je obranca v medzere mimo útočného zariadenia, sú v bezprostrednej blízkosti iba náradie a strážca najbližšie k obrancovi, ako aj akýkoľvek prijímač usporiadaný na bránkovej strane lopty.

Neutrálna zóna nevolá

Obranný hráč, ktorý vstúpi do neutrálnej zóny, nebude automaticky trestaný. Ak napríklad čiara, ktorá sa zdržiava na čiare, urobí jeden krok za bodom futbalu, potom sa vráti na svoju stranu lopty skôr, ako je zaskočená, nebude udelený žiadny trest za predpokladu, že sa nedotkne útočného hráča ani nespôsobí jeho pohyb ,

Offside a Enro

Ak obranca prejde neutrálnou zónou a nevráti sa na svoju stranu zóny skôr, ako sa lopta zachytí, je vinný z 5-yardového offside trestu. To zahŕňa hráča, ktorý sa zaradí do neutrálnej zóny. Ak obranca poruší neutrálnu zónu a pred stretnutím sa dotkne útočného hráča, je vyzvaný k trestu za zásah do 5 yardov.

Priestupok

Útočiaci hráč môže byť požiadaný o pokutu za neutrálnu zónu, ak sa postaví mimo ofsajdu. Akonáhle je útočný hráč iný ako quarterback postavený v jeho postoji, nesmie sa hýbať, kým sa lopta neuskutoční, okrem legálneho posunu. Preto, ak dôstojník zaujme svoj postoj a potom sa pohne pred úderom, vyzval na nesprávny štart, aj keď vykročí vpred do neutrálnej zóny. Myšlienka je taká, že ofenzívni obrancovia sa nemusia snažiť prinútiť obrancov k narušeniu neutrálnej zóny. Quartback sa však môže pokúsiť vtiahnuť obrancov do zóny pomocou zložitého počtu snímok. Napríklad, quarterback môže zmeniť jeho kadenciu alebo kričať predbežný signál snap obzvlášť hlasno, aby oklamal obranu do presvedčenia, že lopta sa chystá byť zaskočená, dúfajúc, že ​​sa prudko posunú dopredu do neutrálnej zóny a budú trestané.

Zdroje