Recenzia

Správne umiestnenie nôh na eliptickom trenažéri

Správne umiestnenie nôh na eliptickom trenažéri


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Eliptický stroj sa výstižne nazýva, keď sa pedále pohybujú eliptickým alebo oválnym vzorom. Pretože vaše nohy počas cvičenia nezdvihnú pedále, eliptické stroje ponúkajú kardiovaskulárnu alternatívu k bežiacim pásom s nízkym dopadom. Kde a ako umiestnite svoje nohy na eliptický stroj, sú dôležité úvahy pre pohodlné a efektívne cvičenie.

Funkcie pedálov

Pedále eliptického stroja sa líšia v pohybe, veľkosti, materiáli a vlastnostiach. Eliptické stroje s predným pohonom - zotrvačník je na prednej strane stroja - majú plošnejší pohyb ako eliptické stroje so zadným pohonom. Tento plochý pohyb môže spôsobiť znecitlivenie chodidiel, najmä po dlhých tréningoch. American College of Sports Medicine odporúča používať eliptický stroj so zadným pohonom pre prirodzenejší a pohodlnejší pohyb. Ak používate stroj s predným pohonom, vyberte si s kĺbovými pedálmi. Tieto pedále sa otáčajú s pohybom členkov, čím odstraňujú určitý stres z plochého pohybu. Krok pedálov je najvzdialenejšia vzdialenosť, ktorú sa pedále môžu pohybovať od seba. Krátke kroky môžu spôsobiť, že sa budete cítiť stiesnení a trápne. Vyberte si eliptikál s dostatočne dlhou dĺžkou kroku, aby sa vaše pohyby cítili prirodzene.

Umiestnenie nôh

Veľkosť pedálov sa môže medzi značkami líšiť. Používajte stroj s pedálmi, ktoré sú dostatočne veľké, aby sa prispôsobili celej dĺžke vašej nohy. Postavte nohy do stredu pedálov. Nestláčajte chodidlá smerom dopredu k prednej hrane pedálov - počas dlhých cvičení to môže spôsobiť nepríjemné pocity.

Pohyb chodidla

Ak pri používaní eliptického stroja zostanete na nohách na nohách, trvalý a nadmerný tlak môže spôsobiť znecitlivenie a nepohodlie nôh. Americká rada pre cvičenie odporúča, aby ste sa kĺzali po celej dĺžke vašej nohy - podobne ako pri prirodzenom pohybe, ku ktorému dochádza pri chôdzi. Toto rozdelí váhu na väčšiu plochu chodidla, čím sa zníži necitlivosť a nepohodlie.

Formulár

Počas eliptického stroja je dôležité udržiavať správnu polohu tela. Postavte sa vo zvislej polohe; Neskláňajte sa dopredu ani dozadu. Nedotýkajte sa držadiel príliš pevne. Ak ste eliptickým strojom nový, začnite šliapaním iba vpred. Pred pridaním pokročilejších variantov, napríklad šliapania dozadu, túto techniku ​​zdokonalte. Pred začatím cvičebného programu sa vždy poraďte s lekárom.