Recenzia

Správna cvičebná technika na StairMaster

Správna cvičebná technika na StairMaster


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stroj na horolezectvo schodov je cvičenie na zvýšenie srdca a potu. Zamyslite sa nad úsilím vyliezť po schodoch a potom si predstavte, ako to budete robiť po dobu 30 minút. Vaše srdce, pľúca, nohy a jadro spolupracujú, aby pokračovali v lezení po schodoch pre stacionárne cvičenie, ktoré vás vezme do veľkých výšok.

Poloha tela

Umiestnite svoje chodidlá do stredu pedálu s rovnakou vzdialenosťou na každej strane chodidla. Vaša päta by mala byť pod kolenom, namiesto toho, aby ste mali koleno dopredu nad prsty na nohách. Pri lezení používajte správne držanie tela. Hlavu držte vpred, ramená dole, hrudník hore, pevne priliehajúce jadro a uvoľnené ruky. Položte ruky na koľajnice, aby ste dosiahli rovnováhu, ale zábradlie neprichytávajte kĺbovo.

Hnutie nôh

Keď sa priblížite k stroju, oba pedále budú približne na úrovni. Akonáhle sa postavíte na pedál, začne klesať. To je, keď začnete s pohybom po schodoch nohami. Zatlačte jeden pedál nadol a druhý pedál sa zdvihne. Pretlačte pätu, aby ste použili vaše klzáky. Zatlačte na úroveň, ktorá vám vyhovuje. Môžete použiť malé kroky hlboké 6 až 8 palcov alebo väčšie kroky hlboké 8 až 12 palcov. Striedajte kroky krokom, ktorý vám umožní pokračovať v konverzácii a nenecháva vás úplne naladené.

Odpor

Schody majú nastaviteľný odpor. Ako začiatočník vyberte ľahký odpor, aby ste nemuseli pedály tlačiť, aby ste znížili tlak. Keď sa vaša sila a vytrvalosť zlepšia, zvýšte odolnosť pri väčšej svalovej výzve a pokračujte v zlepšovaní. Vyšší odpor spomalí vaše krokové tempo, čo vám môže pomôcť udržať dobré držanie tela. Ak sa o stroj opierate o podporu, zvýšte odpor, aby ste si udržali svoju váhu sústredenú na nohách.

Trvanie

Cvičenie s lezením po schodoch je aeróbna aktivita. Vaša srdcová frekvencia sa zvyšuje. Vaša rýchlosť dýchania sa zrýchľuje a ste schopní to robiť dôsledne. Cieľom je stráviť 20 až 30 minút horolezeckými schodmi. 5 minútové zahrievanie pri nízkej intenzite začína vašu tréningovú reláciu a potom postupne zvyšujete rýchlosť alebo odpor. Udržujte svoje stúpanie po schodoch so strednou intenzitou po dobu 15 až 20 minút a nasledujte 5 minútovým ochladením pri nízkej intenzite. Keď sa vaša kondícia zlepšuje, pridajte 5 až 10 minút na tréning týždenne.