Recenzia

Správna mechanika pre chôdzu

Správna mechanika pre chôdzu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kým chôdza môže byť cvičením s nízkym dopadom, nesprávne držanie tela môže viesť k namáhaniu svalov a nepohodliam, ktoré prispievajú k zraneniu. Správna mechanika pri chôdzi tiež zaistí, že z chôdze získate najväčší úžitok - vrátane užších svalov jadra. Aj keď správna chôdza môže vyžadovať dokonalý tréning, môžete ťažiť z menšej bolesti chrbta a nepohodlia. Pred začatím cvičebného programu sa poraďte so svojím lekárom.

Hlava a krk

Ak sa po chôdzi často stretnete s bolesťou hornej časti chrbta, ramien alebo krku, možno nebudete držať hlavu správne. Vaša hlava by mala byť rovná, s vašim pohľadom asi 15 až 20 stôp pred vami, podľa MayoClinic.com. Ak je brada rovnobežná so zemou, držíte hlavu dostatočne vysoko. Nemali by ste cítiť napätie v pleciach. Držte plecia dole a pohybujte sa čo najprirodzenejšie. Možno budete chcieť robiť kruhy s ramenami dopredu a dozadu, aby ste uvoľnili napätie pri chôdzi.

Torzo

Zmluvné svaly žalúdka pri chôdzi môžu pomôcť pri tónovaní brucha a znižovaní bolesti chrbta pri chôdzi podľa New York Times. Vaša panva by mala byť mierne zastrčená, aby sa prispôsobila vášmu trupu. Pritiahnite svaly žalúdka, aby ste držali svoju polohu čo najpriamejšiu. Ak pri chôdzi nepoužívate dostatočne svaly žalúdka, je väčšia pravdepodobnosť, že budete mať bolesti chrbta, pretože sa vám budú kompenzovať chrbát.

Pohyby ramien

Hojenie rúk vám môže pomôcť urýchliť vašu chôdzu a zvýšiť intenzitu cvičenia. Podľa MayoClinic.com je možné jemným výkyvom ohýbaných paží dosiahnuť hladkého, trhaného ramena. Nemali by ste robiť päsť, pretože to zvyšuje napätie paží a ovplyvňuje prietok krvi. Správne kolísanie rúk zlepšuje rovnováhu a spaľuje o 5 až 10 percent viac kalórií, tvrdí Go Ask Alice !, zdroj zdravotnej starostlivosti z Columbia University. Aby ste si udržali svoju najlepšiu rovnováhu, nenamáhajte ruky príliš vysoko - nemali by stúpať vyššie ako vaša hrudná kosť.

Poloha chodidiel

Správne umiestnenie chodidla počas chôdze pomáha vytvárať hladký a rovnomerný pohyb, ktorý minimalizuje bolesť chodidla, kolena a chrbta. Nechajte pätu dopadnúť na zem ako prvý a potom jemne otáčajte smerom k prednej časti chodidla smerom k vášmu prstu podľa MayoClinic.com. Pokúste sa čo najjemnejšie zasiahnuť pätu na zem. Vaša obuv musí byť podoprená, s dostatočne silnou podrážkou, aby absorbovala nárazy, ale dostatočne pružná, aby sa mohla pohybovať pohybom chodiacej nohy. Ak pri chôdzi vydávate veľa hluku, môže to znamenať, že nevykonávate správnu mechaniku.