Recenzia

Správna rotácia ramien a bedier pri golfovom hojdačke

Správna rotácia ramien a bedier pri golfovom hojdačke


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Existujú rôzne spôsoby, ako sa priblížiť k golfovému švihu. Niektorí sa napríklad pozerajú na hojdačku a sledujú, ako sa telo otáča okolo pomerne stabilnej stredovej osi - chrbtice golfistu. Rotáciu vytvárajú vaše boky a ramená, ktoré sa pri spätnom šmýkaní odvracajú od terča smerom k cieľu. Bez správnej rotácie ramien a bedier nielen stratíte silu, ale aj oveľa menej pravdepodobne zasiahnete loptičku priamo a vytvoríte presnú strelu.

Spätná rotácia bedra

Na obrázku zhora sa vaše boky otáčajú v smere hodinových ručičiek na chrbte alebo proti smeru hodinových ručičiek, ak máte ľavú ruku. Táto rotácia bedra vám pomôže vziať klub späť, keď prenášate určitú váhu na zadnú nohu. Je dôležité, aby sa vaše boky otáčali skôr, než aby sa pohybovali rovno dozadu. Jack Nicklaus vo svojej knihe „Moje spôsoby, ako znížiť vaše golfové skóre“ navrhuje zamerať sa iba na jedno bedro, aby vám poskytol ľahší mentálny obraz. Počas dozadu sa sústreďte na to, aby ste chrbát bedra odvrátili od lopty. Ďalším spôsobom, ako sa vyhnúť kolísaniu bokov, je sústrediť sa na prenos hmotnosti do vnútra chrbta. Ak máte problémy s dokončením dobrého zatáčky bedra, zatvorte svoj postoj pri trochu na adrese posunutím zadnej nohy o niekoľko centimetrov dozadu.

Rotácia ramena dozadu

Ramená by sa mali počas dozadu otočiť o 90 stupňov. V hornej časti chrbta by malo byť vaše predné rameno približne tam, kde sa nachádzalo zadné rameno v dôsledku správnych zákrut bedier a ramien. Okrem toho by ste mali chrbát otočiť smerom k cieľu a vaše ľavé rameno by malo byť pod bradou, keď začnete s pádom. V knihe „Čo je golfista?“ Ernie Els hovorí, že ak hľadáte väčšiu vzdialenosť, pokúste sa otočiť svoje plecia ešte ďalej na chrbte.

Rotácia bedrového kĺbu

Vaše boky sa počas klesania otáčajú v opačnom smere, vyčistia telo od kyvnej dráhy a pomôžu preniesť váhu na prednú nohu. Ak budete postupovať podľa Nicklausovej jednorázovej mentálnej stratégie, zamerajte sa na to, aby ste zadné boky otočili smerom k lopte pri páde. Rovnako ako v zadnej časti chrbta, je dôležité vyhnúť sa bočným posunom bokov, v tomto prípade smerom k cieľu. Ak je vaše telo pri sledovaní hranaté s cieľovou čiarou, boky ste úplne otočili. Ak máte ťažkosti s otočením bedra smerom dole, prednú nohu nakloňte viac k cieľovej adrese.

Rotácia pleca smerom dole

Nenechajte sa ponáhľať pootočením ramena. Nechajte svoje boky ako prvé sa otáčať. Vo svojej knihe „Hrajem golf“, hovorí Tiger Woods, že necháva ruky prirodzene padať na začiatku poklesu, aby ich držal pred jeho telom. Zaobstarajte si rotáciu ramien, keď vaše ruky klesli približne do výšky pása. Pri náraze by imaginárna čiara vedená medzi vašimi plecami mala byť rovnobežná s cieľovou čiarou, hoci čiara prebiehajúca medzi vašimi bokmi by mala ukazovať na ľavú stranu cieľa - alebo na pravú stranu pre ľavákov.Komentáre:

 1. Azhaire

  Áno, si talentovaný

 2. Menelaus

  Máte nesprávne údaje

 3. Mikarr

  Podľa mňa sa mýli. Skúsme o tom diskutovať.

 4. Richer

  I think I make mistakes. Navrhujem o tom diskutovať. Napíš mi v PM.Napíšte správu