Recenzia

Správny spôsob, ako roztiahnuť boky pre chrbticu

Správny spôsob, ako roztiahnuť boky pre chrbticu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dostať sa do rozkročenej polohy, známej tiež ako stredové delenie, nie je pre väčšinu ľudí ľahkou úlohou. Telo a úroveň flexibility každého človeka je iná, ale pravdepodobne budete potrebovať obetavosť a usilovné úsilie, aby sa to stalo. Je dôležité byť aktívny vo svojom každodennom živote a pravidelne natahovať dôležité oblasti, ktoré vám pomôžu dostať sa do pasu. Vaše boky, glute a stehná sú dobrým miestom na začatie prehlbovania vašich zadných končatín každý deň.

Stojan Straddle Stretch

Postavte sa s nohami roztiahnutými od seba a prstami smerom dopredu. Nohy by mali byť roztiahnuté v širokom postoji, ale nemali by ste cítiť žiadnu bolesť, iba mierne nepohodlie pri napínaní viac ako obvykle. Otočte trup tak, aby ste boli v jednej rovine so svojou pravou nohou a pomaly sa ohnite smerom dole od podlahy. Chyťte svoje teľa, aby ste sa ešte viac stiahli, a držte ho 15 až 30 sekúnd, v závislosti od vašich skúseností a úrovne pohodlia. Opakujte s ľavou stranou. Opakujte s trupom smerom dopredu, ale položte ruky na zem a nie na teľatá.

Sedenie Straddle Stretch

Posaďte sa na podlahu s nohami roztiahnutými čo najširšie, bez toho aby ste spôsobili bolesť. Prsty by mali byť špicaté a chrbát rovný. Nakloňte sa dopredu k podlahe s roztiahnutými rukami a mierne sklopte hlavu a krk. Udržujte svoje telo čo najviac uvoľnené. Držte úsek na 15 až 30 sekúnd, čím zvyšujete množstvo času pri pravidelnom cvičení. Mali by ste cítiť úsek v bokoch a stehnách.

Motýľ Stretch

Posaďte sa na podlahu s chrbtom rovno a nohy ohnuté do polohy motýľov pred vaším telom. Podrážky nôh by sa mali navzájom dotýkať, aby sa vaše kolená rozprestierali. Pomocou rúk a rúk jemne stlačte kolená smerom nadol k zemi. Držte úsek na 15 až 30 sekúnd. Keď sa vaše boky, stehná a zadok napínajú, budete cítiť nepríjemné pocity. Ak pociťujete skutočnú bolesť, prerušte strečink, pretože bolesť vám nepomôže vylepšiť sa v zákrutách.

Bočné a stredné delenie

Jedným z najlepších spôsobov, ako roztiahnuť boky pre rozcvičky, je precvičiť si svoje rozdeľovacie cvičenia. Posaďte sa s oboma nohami natiahnutými pred vašim telom s ohnutými nohami. Pomaly posúvajte jednu nohu tak, aby bola natiahnutá dozadu s špičkou špičky a kolenom smerujúcim k zemi. Obe nohy by mali byť v línii s vaším trupom. Akonáhle si môžete pohodlne urobiť tento úsek, známy ako bočné delenie, môžete presunúť svoje telo do stredného delenia. Jednoducho posuňte z bočných delení na stredné delenie tak, že budete trupom smerovať do stredu nôh.