Recenzia

Správny spôsob, ako urobiť sedenie

Správny spôsob, ako urobiť sedenie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Silné jadro môže zvýšiť kvalitu vášho života. Podľa MayoClinic.com môžu cvičenia zamerané na posilnenie tela tónovať vaše brucho, uľahčovať každodennú fyzickú aktivitu a zvyšovať stabilitu, rovnováhu a držanie tela. Situpy môžu byť súčasťou rutina posilňovania jadra. Na to nepotrebujete drahé vybavenie a môžete ich robiť takmer kdekoľvek. Správna forma je nevyhnutná, aby nedošlo k zraneniam a aby sa dosiahli najlepšie výsledky.

Krok 1

Ľahnite si na chrbát, ohnite kolená a položte nohy na zem. Vyhnite sa ležaniu na tvrdej podlahe, pretože by to mohlo mať za následok bolesť v dolnej časti chrbta - použite vypchatú rohož alebo ležte na plyšovom koberci. Prípadne vykonajte sedenie na gule stability, pretože to podporuje vašu chrbticu, zatiaľ čo stále dosahujete plný rozsah pohybu.

Krok 2

Prekrížte ruky pred hrudníkom, aby ľavá ruka spočívala na pravom ramene a pravá ruka spočívala na ľavom ramene. Prsty si môžete položiť aj na hlavu priamo za uši. Ruky nesiahajte za hlavu, pretože to spôsobuje namáhanie krku.

Krok 3

Zmršťujte svoje brušné svaly a vizualizujte pritiahnutie brucha k chrbtici, takže medzi chrbtom a podlahou nie je nijaký oblúk v chrbte ani priestor.

Krok 4

Zdvihnite hlavu, lopatky a hrudný kôš smerom k kolenám, aby sa podlahy dotýkali iba zadok a chodidlá. Vydýchnite, keď prídete, iba pomocou svojej brušnej sily. Udržujte si krk predĺžený a pohľad pozerajte na strop. Neukladajte si bradu na hruď - predstavte si, že medzi bradou a hrudníkom je zasunutý grapefruit. Na pohyb tela nepoužívajte trhavé pohyby - pohybujte pomaly a ovládajte.

Krok 5

Nadýchnite sa, keď svoje telo spúšťate nadol smerom k podlahe, vždy po jednom stavci. Udržujte brušné svaly v kontakte a okamžite vykonajte ďalšie sedenie.

Tip

 • Ak ste na cvičenie nováčikom, zvážte najatie osobného trénera, ktorý vás naučí správnej forme.
 • Keď ste silnejší, držte činku na hrudi, aby bolo cvičenie náročnejšie.
 • Ak sa vaše nohy pri prvom sedení zdvihnú z podlahy, nechajte priateľa, aby vám ich podržal alebo ho zavesil pod kus ťažkého nábytku.
 • Pochodujte päť minút na mieste a jemne krútte trup, aby ste si pred zahriatím zohriali telo.

ZdrojeKomentáre:

 1. Mashakar

  Myslím, že je to áno

 2. Welby

  I recommend to you to visit a site on which there is a lot of information on this question.

 3. Travion

  Domnievam sa, že ste urobili chybu. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 4. Sterne

  Úplne zdieľam tvoj názor. Niečo v tom je aj mne sa zdá, že je to výborný nápad. Súhlasím s tebou.Napíšte správu