Recenzia

Správny spôsob inštalácie futbalových chráničov

Správny spôsob inštalácie futbalových chráničov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pokiaľ nie ste kicker, nečakajte, že budete hrať futbal a uniknete úplne bez zranenia. Bez ohľadu na to, koľko bezpečnostných opatrení sa podniklo, niektorí futbalisti utrpia vážne zranenia. A pri každom vážnom zranení existujú desiatky modrín, odrenín a odrenín. Dobrá sada vankúšikov však môže zabrániť mnohým zraneniam za predpokladu, že ich správne nosíte. Prvou lekciou, ktorú by sa mal mladý futbalista naučiť, je, ako správne nainštalovať podložky.

Chrániče nôh

Podložky na nohy sa inštalujú pomerne ľahko, pretože sa zvyčajne zmestia do otvorov v nohaviciach alebo opasku. Niektoré opasky, ktoré sa podobajú tesnému páru šortiek, majú v skutočnosti predinštalované vankúšiky bedier a končatín. Budete musieť nainštalovať podložky do iných pásov, zatiaľ čo niektoré uniformy môžu vyžadovať, aby ste umiestnili všetkých sedem podložky do vonkajších nohavíc. Nezáleží na tom, aký odev používate, pred inštaláciou vankúšikov ho vždy otočte dovnútra. Chrániče kolien vždy chodia do vašich vonkajších nohavíc. Umiestnite ich do najnižších štrbín tak, aby zaoblené koncové body smerovali nadol a ploššia strana bola hore. Pri zatiahnutí nohavíc sa uistite, že zakrivenie zodpovedá vašej nohe, rovnako ako všetky vaše vankúšiky. Vsuňte stehenné chrániče do veľkých štrbín, ktoré sa zhodujú s vašimi stehnami tak, aby plochšia strana smerovala nahor. Vankúšiky bedier a končatín sa obvykle zasúvajú aj do príslušných vreciek, pričom tenšie strany smerujú nadol v oboch prípadoch, hoci sa môžu zachytiť do niektorých pásov alebo nohavíc.

Chrániče ramien

Pretiahnite si ramenné vankúšiky nad hlavu. Dlhšia strana, na ktorej sú pripevnené popruhy, by mala byť vzadu. Vytiahnite dva popruhy cez slučky umiestnené smerom k spodnej prednej časti vankúšikov. Pretiahnite popruhy čo možno najtesnejšie, pričom si zachováte dobrú slobodu pohybu. Vaše ramenné chrániče vás nemusia správne chrániť, ak sú príliš voľné. Po nastavení svojich chráničov ramien si stiahnite dres.

Iné vypchávky

Pohár nemusí byť považovaný za vankúšik, ale je to dôležité ochranné zariadenie. Pred nasadením nohavíc jednoducho zasuňte plastovú šálku do popruhu. Väčšina ostatných ochranných zariadení je voliteľná. Mnohé pochriadky napríklad nosia chrániče ramien, ktoré sa zvyčajne nasúvajú na vaše ruky. Uistite sa, že čalúnené bočné steny smerujú od tela. Obojkové chrániče alebo rolky sa zvyčajne pripínajú na zadnú časť chráničov ramien. Ak nosíte nejaký typ rebrovanej vesty, pred nasadením na plece si ju natiahnite cez hlavu.

Helma

Prilba je vaše najdôležitejšie ochranné zariadenie. Nie je to technicky podložka, ale obsahuje výplň, ktorá sa musí správne zmestiť. Vankúšiky v prilbe by mali priliehať tesne k vašej hlave. Prilba by nemala byť dostatočne tesná, aby bola nepohodlná, ale je dôležité, aby prilba nebola uvoľnená, inak to môže spôsobiť viac škody ako úžitku, ak ste zasiahnutí do hlavy. Druhá podložka, ktorá sa dodáva s prilbou, je podložka pod bradu. Rovnako ako zvyšok prilby, aj podložka by nemala byť nepohodlná, ale mala by dobre priliehať pod bradu.

Zdroje