Recenzia

Klady a zápory denných klikov

Klady a zápory denných klikov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kliešte sú populárne cvičenie čiastočne preto, že sa ľahko vykonávajú, nevyžadujú žiadne vybavenie a pracujú s niekoľkými svalmi. Zatiaľ čo primárne fungujúce svaly sú svaly hrudníka, kliky tiež posilňujú vaše tricepsy a ramená. Vykonávanie klieští každý deň môže byť v niektorých ohľadoch prospešné, aj keď to môže mať aj nevýhody, preto pred prijatím takéhoto cvičebného plánu zvážte výhody a nevýhody.

Efektívne posilňovanie svalov

Jednou z výhod denných cvičení je, že je to efektívny spôsob, ako cvičiť niekoľko svalov súčasne. Pushup je zložené cvičenie, čo znamená, že funguje viac svalových skupín, nie iba jednej. Súčasnou prácou na hrudi, tricepsoch a ramenách môžete ušetriť čas; ušetrí vám to čas strávený cvičením pre každú svalovú skupinu osobitne. Vaše brušné svaly a svaly dolnej časti chrbta sa tiež opierajú o kliešte, ktoré počas pohybu stabilizujú vaše telo. Mnoho cvičení na hrudníku, tricepsoch, ramenách a dolnej časti chrbta si vyžaduje činky, činky alebo iné vybavenie, takže každodenné cvičenie doma vám umožní trénovať početné svaly bez toho, aby ste museli každý deň dochádzať do posilňovne.

Riadenie hmotnosti

Vykonávanie klzákov každý deň vám pomôže spravovať svoju váhu. Či už si chcete zachovať svoju aktuálnu váhu alebo chcete schudnúť, dostať sa do rutiny, ktorá zahŕňa denné cvičenie, vám môže pomôcť splniť vaše ciele. Uľahčenie cvičenia vám pomôže udržať si rutinu; Mayo Clinic poznamenáva, že ak sa cvičenie stane súčasťou vašej každodennej rutiny, je jedným z najlepších spôsobov, ako zostať motivovaní k fitness. Pretože kliky nevyžadujú žiadne vybavenie a môžu byť vykonávané kdekoľvek, sú veľmi pohodlné a môžu vás motivovať k cvičeniu každý deň, spaľovanie kalórií pri každej relácii. Cvičenia, ktoré využívajú viac svalov, spaľujú viac kalórií ako tie, ktoré používajú iba jeden sval, takže kliky môžu byť pri regulácii hmotnosti účinnejšie ako cvičenia, ktoré izolujú jednotlivé svaly.

Svalová nerovnováha

Vykonávanie klieští každý deň môže viesť k svalovej nerovnováhe, pretože môžete prehĺbiť hrudník a nakoniec venovať nedostatočnú pozornosť vašim chrbtovým svalom. To môže viesť k neobvyklému držaniu tela a obmedzenej funkčnosti pri športe. Takto môže byť výhodnejší vyváženejší cvičebný program s menším dôrazom na hruď.

Nedostatočné vymáhanie

Ak vykonávate kliky každý deň, možno zistíte, že nepostupujete tak rýchlo, pokiaľ ide o rast svalov, ako by ste mohli s plánom, ktorý umožnil viac času na zotavenie. Ak nemáte naplánovaný primeraný čas odpočinku medzi cvičeniami pre rovnaké svalové skupiny, môže to brániť vášmu úsiliu o rozvoj sily a pomôcť vašim svalom rásť. Výskum z marca 2009 „Medicína a veda v športe a cvičení“ naznačuje, že začiatočníci by mali cvičiť iba dvakrát až trikrát týždenne a že dokonca aj pokročilí športovci by mali cvičenia obmedziť na štyri až šesťkrát týždenne, aby dosiahli optimálne výsledky, napríklad pri čerpaní dní voľna. na zotavenie je potrebné na akejkoľvek úrovni zdatnosti.