Recenzia

Ako správne zmerať svoje telo

Ako správne zmerať svoje telo


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď sa vám nemusí zdať šliapať na stupnici alebo vytiahnuť meraciu pásku, sledovanie telesných rozmerov vás informuje o svojom zdraví. Neúmyselné zmeny hmotnosti alebo merania tela môžu byť dokonca príznakom problémov, ako sú infekcie, rakovina, cukrovka alebo depresia. Ak sledujete program na chudnutie, môžu nastať prípady, keď nechcete schudnúť, ale strácajú palce, pretože strácate tuk a získavate svalovú hmotu. V týchto prípadoch vás sledovanie vašich meraní môže povzbudiť dokonca aj v týždňoch, keď nestratíte uncu. Pre správnosť a dôslednosť zmerajte svoju hmotnosť a merania.

Krok 1

Položte svoju kúpeľňu na podlahu s rovným a rovným povrchom. Odstráňte oblečenie a postavte sa na váhu. Zaznamenajte si číslo na stupnici do svojho notebooku a potom odstúpte.

Krok 2

Stojte rovno s uvoľneným bruchom; stále by ste sa mali vyzliecť. Vezmite meraciu pásku a jeden koniec držte za pupok. Držte koniec pri pupku a ovinajte meraciu pásku okolo pása. Pred odčítaním meracieho pásma vydýchnite a ešte raz skontrolujte, či nemáte žalúdok. Zaznamenajte si číslo ako meranie pasu.

Krok 3

Postavte sa rovno s nohami k sebe - mali by ste sa vyzliecť. Pozrite sa do zrkadla a zistite, kde sú vaše boky plné; tento bod sa zvyčajne týka uprostred oblasti bedier, ale nie každého. Meraciu pásku omotajte okolo bokov, kde ste zistili, že sú plné. Prečítajte si meraciu pásku a zaznamenajte číslo ako meranie bedra.

Krok 4

Stojte rovno. Vaše spodné telo môže byť oblečené, ale nemali by ste nosiť top alebo podprsenku. Meraciu pásku omotajte okolo poprsie, kde sú vaše prsia plné; to je spravidla v oblasti bradavky pre mužov aj ženy, ale nemusí to byť na všetkých. Prečítajte si meraciu pásku a zaznamenajte číslo ako meranie hrudníka.

Krok 5

Zmerajte a vážte sa raz týždenne. Snažte sa vykonať merania v rovnakom čase a v ten istý deň každý týždeň, aby ste dosiahli čo najpresnejšie sledovanie. Ak v priebehu času vidíte akékoľvek drastické alebo neočakávané zmeny vo vašich údajoch, navštívte svojho lekára.

Tip

  • Najlepší čas dňa na váženie a meranie sa je ráno po močení. Ak to nie je možné, vykonajte merania v rovnakom čase dňa v ten istý deň v týždni.
  • Pri meraní pomocou meracej pásky by páska mala priliehať tesne k povrchu vašej pokožky. V žiadnom okamihu by sa nemal dotýkať pokožky.
  • Keď je meracie pásmo ovinuté okolo vás, meracie pásmo by malo byť rovnobežné s podlahou, nie šikmo.
  • Pri meraní hrudníka získate najlepšie výsledky, ak sú obe ruky na vašej strane. Možno budete potrebovať priateľa, ktorý vám pomôže. Ak to nie je možné, zamerajte sa vždy na meranie s rukami v rovnakej polohe, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky.
  • Možno sledovať aj iné oblasti tela, ako napríklad hornú časť paže alebo stehno. Pri meraní merajte vždy v rovnakom bode.