Recenzia

Ako chrániť svoje vlasy plávajúcim uzáverom pri plávaní

Ako chrániť svoje vlasy plávajúcim uzáverom pri plávaníWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plávanie je populárny šport, ktorý má veľa zdravotných výhod, ale je potrebné si uvedomiť určité riziká. Väčšina verejných a súkromných bazénov obsahuje chlór, chemikáliu, ktorá ničí škodlivé baktérie, ktoré môžu spôsobiť poškodenie vlasov. Našťastie výhody pravidelného režimu plávania prevažujú nad potenciálne negatívnymi účinkami chlóru. Existujú kroky, ktoré môžete podniknúť na ochranu vlasov pomocou niekoľkých ľahko dostupných výrobkov a plávacej čiapky. Len pár minút prevencie môže chrániť vaše vlasy pred nenapraviteľným rozbitím a rozštiepenými koncami.

Krok 1

Pred vstupom do bazéna navlhčite vlasy čistou nechlórovanou vodou. Mnoho bazénov má pravidlo, ktoré vyžaduje, aby sa plavci pred vstupom do bazéna sprchovali - využite túto príležitosť na dôkladné namočenie vlasov. Ak sú vaše vlasy už nasýtené, menej absorbujú chlórovanú bazénovú vodu.

Krok 2

Pred nasadením plávacej čiapky si vlasy osolte kondicionérom. Na vlasy naneste štedré množstvo výživného kondicionéra a prevlečte ho, aby ste zaistili, že všetky pramene a konce sú potiahnuté, ale nie také klzké, aby vaša čiapka skĺzla. Kondicionér odpudzuje vodu, takže je menej schopný vsiaknuť do utesneného vlasového vlasu.

Krok 3

Nasaďte si správne plávaciu čiapku, aby ste zabránili presakovaniu vody. Držte boky čiapky, zatiaľ čo ju napínate cez čelo, pričom dlhé vlasy visia vzadu. Keď je čiapka na svojom mieste a je na polceste, krútte dlhé vlasy a čo najrovnomernejšie ich zastrčte pod plávajúce čiapky. Zatlačte toľko túlavých vlasov, koľko nájdete pod čiapkou. Nevkladajte svoje dlhé vlasy do buchty alebo copu v predstihu - spôsobí to hrbolku, ktorá zabráni prilepeniu čiapky okolo tváre, čo potenciálne umožní presakovaniu vody. Noste čiapku, ktorá je dostatočne priliehavá, aby zostala na chvíľu plávanie, ale nie také tesné, aby ste mali bolesti hlavy.

Krok 4

Šampón a kondicionér vlasy a po plávaní celý deň opláchnite viečko v čistej vode. Ak chcete predĺžiť životnosť svojej plávacej čiapky, pred uložením ju osušte a nenechajte ju príliš dlho vonku na priamom slnečnom svetle. Opakované napínanie a vystavovanie sa slnku a chemikáliám bazéna môže poškodiť plávajúce čiapky. Ak si všimnete slzy v čiapke, okamžite ju vymeňte.

Tip

  • Za plávanie čiapok nemusíte platiť veľa peňazí. Niektoré plavecké zásoby predávajú sekundy - čiapky so starými logami plaveckých tímov alebo tlačené chyby - za zľavnenú cenu. Zásoby na nich, keď ich nájdete a vždy si uschovajte rezervu vo vašej plávacej taške.
  • Správne priliehajúce plávajúce čiapky môžu tiež chrániť oči pred chlórom. Ochranné okuliare na plávanie by mali zaistiť vaše okuliare, ktoré sú dôležité na to, aby pri plávaní chránila vodu z bazéna mimo očí.