Recenzia

Pull Ups pracujú na hrudi?


Výťahy si vyžadujú kombináciu sily hornej časti tela, koordinácie a praxe, aby sa zdokonalil váš tvar a zvýšili počet opakovaní. Hlavným účelom pullups je zväčšiť veľkosť a pevnosť vašich lats, bicepsov, tricepsov a stabilizačných svalov pozdĺž hornej časti chrbta a ramien. Úpravou vášho zovretia sa váš hrudník zapojí do cvičenia, ale tradičné pullupy nepracujú svaly ohýbača hrudníka vôbec.

Hruď

Kliešte, údery a lavičky tlačia na váš hlavný a predný deltový sval, hlavný svaly flexor hrudníka, ale naťahovacie kliešte nie sú zamerané na tieto svaly, s výnimkou menšieho počtu pectoralis. Svaly hrudníka sú navrhnuté tak, aby pôsobili ako tlačiace alebo zdvíhacie svaly; tiež vám umožňujú pohybovať rukami pred vami a držať ich v strede hrudníka, ale na ťahanie alebo potiahnutie nepotrebujete hlavné svaly hrudníka.

Späť

Hlavné svaly zapojené do tradičných sťahov sú lats, najširšie svaly v chrbte. Medzi ďalšie svaly chrbta, ktoré pomáhajú pri cvičení, patrí dolný a stredný lichobežník spolu s lopatkami levátora a kosoštvorcami. Okrem týchto hlavných chrbtových svalov pôsobia pullupy aj stabilizačné svaly vašich ramien a tiež zameriavajú ruky.

Zbrane a stabilizátory

Pevná priľnavosť je nevyhnutnosťou správneho vyťahovania, ale dôležitú úlohu zohrávajú aj svaly predlaktia, nadlaktia a stabilizačné svaly chrbta a ramien. Vaše bicepsy a tricepsy sú hlavnými svalmi vašich paží, ktoré sú počas sťahovania napnuté, zatiaľ čo vaše zadné deltoidy a infraspináty, ktoré prechádzajú cez vaše lopatky, sa udržujú stabilné počas celého ťahu.

Chinups

Nie sú také bežné ako tradičné sťahovacie ústrojenstvá a nepracujú rovnako dobre so svalymi chrbta, ale zrozumiteľné výťahy - niekedy nazývané aj brady - pracujú vo vysokej miere s bicepsmi a tricepsmi a tiež zapájajú svaly na hrudi. v cvičení. Počas chinupov sa vaše hlavné kontrakty pectoralis spolu s prednými deltovými svalmi a pectoralis minor, ale nedajú vám takú definíciu hrudníka, akú by mali kliešte alebo bench pressy.