Recenzia

Ako úder tvrdšie bez boxovacieho vrecka

Ako úder tvrdšie bez boxovacieho vrecka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Boxerské vrece je účinným zariadením pre výcvik boxerov. Dierovacie vrecia sú však často drahé a nie vždy sa hodia do výcvikového priestoru. Ak nemáte prístup do telocvične, existuje ešte niekoľko spôsobov, ako zvýšiť výkonnosť vášho úderu. Tvrdšie zasiahnutie je o zvládnutí formy a zaškolení vašej techniky, nie o tom, aké nástroje máte.

Krok 1

Použite náhradný boxovací vak. Jednou z možností je úder na stenu. Vyberte si stenu, ktorá môže poraziť. Ak sa obávate o poškodenie steny alebo ruky, ak ešte nemáte klopy stavané, noste si silné rukavice, napríklad boxerské rukavice. Precvičte si všetky techniky uvedené nižšie a spojte sa so stenou. Ďalšou možnosťou je vyraziť boxovací vak z potrieb pre domácnosť vrátane matracov alebo vankúšov. Tieto predmety sa dajú ľahko umiestniť na stenu alebo zavesiť na strop, balkón alebo zábradlie. Ešte ďalšou možnosťou je nechať si partnera, aby nosil rukavice bez prstov alebo iné čalúnené rukavice, aby si udrel; táto metóda má ďalšiu výhodu v tom, že je mobilná, a tým trénuje vašu presnosť a silu.

Krok 2

Cvičte dierovanie celým svojím telom. Vložte celú svoju váhu za svoj úder, vylepšite jeho silu naklonením tela do každého úderu. Precvičujte si túto formu dierovania, až kým sa nestane druhou prirodzenosťou. Akonáhle budete mať správny tvar nadol, môžete sa zamerať na nácvik sily vášho tela, aby ste zlepšili silu svojho úderu.

Krok 3

Punch pomaly. Znížte rýchlosť úderu o polovicu svojej priemernej rýchlosti. Urobte to, zatiaľ čo váhu vášho tela do punč. Ak úder urobíte príliš rýchlo, úder sa skončí skôr, ako sa vaše telo začne nakláňať do úderu, čo vedie k rýchlemu, ale slabému úderu. Ak je vaším skutočným cieľom tvrdšie udrieť, jednou z účinných metód je zníženie rýchlosti.

Krok 4

Vydýchnite pri údere. Vydýchnite si z hrudníka a žalúdka, keď vydýchnete. Punč bez vdychovania chýba, takže vstup do zvyku vydychovania - dokonca aj s hlukom - pri dierovaní s vysokou pravdepodobnosťou zlepší silu úderu.

Krok 5

Punch rovný, nie zakrivený. Úder s priamou cestou, ktorý nesie silu tela spolu s úderom. Ak útočíte na zakrivenú cestu, strácate nielen časť potenciálnej sily, ktorá pochádza z vašej ruky, ale telegrafujete svoj pohyb aj proti súperovi. Otočte svoje telo, nie ruku; rotácia kmeňa dáva punču viac sily.

Krok 6

Vykonajte dierovacie cvičenia. Vyrazte na dierovanie na 10 až 20 sekúnd, buď vytvorte dierovacie kombinácie alebo zaostrite na jediné rameno. Medzi sadami si zoberte 40-sekundové odpočinky. Je to forma intervalového tréningu s vysokou intenzitou, ktorý vaše telo naučí efektívnejšie ukladať energiu.