Recenzia

Pure Barre Vs. Metóda stĺpca

Pure Barre Vs. Metóda stĺpca


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenia s baletným balónom sľubujú, že praktizujúcim pomôžu dosiahnuť štíhle, tónované balerínske telá bez toho, aby šliapali po tanečnom parkete. Štúdiá ako Pure Barre a Bar Method ponúkajú podobné kurzy, ktoré kombinujú techniky silového tréningu s tancom kondičným a flexibilným cvičením. Pure Barre aj Bar Method majú svoje sídla v celej Severnej Amerike. Štúdiá sa však líšia z hľadiska použitého vybavenia, štruktúry triedy a štýlu.

Origins

Lotte Berk, bývalá tanečnica, vyvinula prvé cvičenie na barre v 40. rokoch 20. storočia po úteku z nacistického Nemecka do Londýna. Berková metóda získala popularitu v Spojených štátoch a niekoľko štúdií venovaných jej programu sa otvorilo na východnom pobreží v 70. a 80. rokoch. V roku 2000 Burr Leonard, inštruktorka Berkovej metódy, vyvinula svoje vlastné spinoff programu a otvorila prvé štúdio Bar Method v San Franciscu. Carrie Rezabek Dorr začala s vysokoenergetickými tancami inšpirovanými pohybmi do tréningov Bar Method a otvorila svoje štúdio Pure Barre v Michigane v roku 2001. Teraz môžete nájsť franšízové ​​lokality Pure Barre a Bar Method v Spojených štátoch.

Štruktúra triedy

Triedy Bar Method a Pure Barre zdôrazňujú malé izometrické pohyby na posilnenie brucha, zadku a nôh. Cvičenia v triede zahŕňajú tradičné pohyby, ako sú výpady a drepy, do každého ťahu sa pridávajú malé impulzy. Triedy Metódy baru sa výrazne zameriavajú na zarovnanie s inštruktormi, ktorí ponúkajú praktické opravy a narážky, podobné klasickej baletnej triede. Triedy Pure Barre majú tendenciu sa pohybovať rýchlejšie, bez väčšieho dôrazu na správne zarovnanie chrbtice a nôh. Pretože triedy Pure Barre sa pohybujú rýchlejšie, študenti nemusia robiť toľko opakovaní každého cvičenia, ako v triede Bar Method. Rýchle tempo Pure Barre tiež dodáva kardiovaskulárnu zložku do tried, ktoré nie sú zdôrazňované v štúdiách Bar Method.

Náklady

Ceny triedy Pure Barre a Bar Method sa líšia v závislosti od miesta. Jedna trieda v Bar Method aj Pure Barre zvyčajne stojí medzi 20 a 30 dolárov. V vlajkovej lodi Bar Method Studio v San Franciscu stojí jedna trieda 23 dolárov s možnosťou opakovaného mesačného členstva 195 dolárov za neobmedzené triedy Bar Method. Jedna trieda Pure Barre v San Franciscu vám tiež prinesie 23 dolárov. Pure Barre ponúka 30-dňový neobmedzený balík za 225 dolárov. Noví klienti na väčšine miest Pure Barre môžu vyskúšať 30 dní neobmedzených kurzov za 99 dolárov.

Zariadenie

Študenti trávia veľkú časť tried Bar Method a Pure Barre cvičením pomocou nástenných baletných barier. Oba typy tréningov využívajú aj iné bežné vybavenie. Každé štúdio Bar Method poskytuje stúpacie rohože naplnené hustou gumou, ktoré pomáhajú drobným študentom dostať sa na barre pri sedení na zemi. Štúdiá s metódou Bar Method majú tiež čalúnené rohože, ktoré uľahčujú cvičenie na dlážke a napínacie popruhy, ktoré pomáhajú pri flexibilných cvičeniach. Zariadenie Pure Barre obsahuje gule s hmotnosťou 3 kg používané na silový tréning a odporové pásky v tvare trubice. Študenti používajú hadičky, aby zvýšili odolnosť paží a nôh, a to tak pri bare, ako aj pri základných cvičeniach. Triedy Bar Method aj Pure Barre môžu obsahovať aj malé hmotnosti rúk.

Miesta a dostupnosť

Triedy metód baru sú k dispozícii v 19 štátoch, v okrese Columbia a v Kanade. Štúdiá Pure Barre pôsobia v 35 štátoch plus okres Columbia. Ako franchisingové podniky, každé štúdiové miesto funguje pod rôznymi majiteľmi a môže sa líšiť počtom ponúkaných tried každý týždeň. Štúdiá Pure Bare and Bar Method vo veľkých rušných oblastiach, ako je New York, ponúkajú až osem až 10 tried denne, zatiaľ čo menšie štúdiá môžu ponúkať iba jednu alebo dve triedy denne. Ak triedy nie sú možné, Bar Method predáva DVD, ktoré vás prevedú tréningom u vás doma. DVD sú k dispozícii pre začiatočníkov aj pokročilých. Sú tu Burr Leonard a inštruktori zo štúdií v New Yorku, San Franciscu a Los Angeles. Pure Barre tiež ponúka inštruktážne DVD, vrátane prenatálnych tréningov a balíčkov DVD, ktoré sú dodávané so zariadeniami, ako sú odporové hadičky a vážené lopty.