Recenzia

Účel parných miestností


Parné kúpele, ako sú sauny, sú vykurované miestnosti, ktoré prinášajú určité zdravotné výhody pre ľudí, ktorí ich používajú. Sauny obvykle poskytujú iba suché teplo v miestnosti obloženej drevom naplnenej horninami, ktoré vyžarujú teplo. Ľudia niekedy nalievajú vodu cez skaly, aby spôsobili zaparený efekt v miestnosti. Parné miestnosti poskytujú iba vlhké teplo. Generátor v pravidelných intervaloch čerpá pary do miestnosti. Podľa Alice! Podpora zdravia na Columbia University, obidve sú prospešné pre vaše zdravie.

Ich história

Ľudia používajú parné kúpele už od doby kamennej, hoci neexistuje dokumentácia o tom, kde a kedy vznikli. Mnoho ľudí pripisuje Fínsku vynaloženie sauny. Ale iní nesúhlasia. Rusi mali podobný typ vykurovanej miestnosti a turecké kúpele majú svoje miesto aj v starovekej histórii. Aztékovia mali potný kúpeľ nazývaný temazcal a starí Rimania používali parný kúpeľ nazývaný kaldárium. Čo je spoločné pre rôzne parné miestnosti, je to, že všetky mali účel, od spoločenských po liečivé.

Potiť sa

Parné miestnosti spôsobujú potenie, čo je užitočné, pretože potenie otvára póry, odstraňuje soli z tela a čistí pokožku. Predtým, ako sa kúpate napríklad v modernom tureckom kúpeli, musíte sa najskôr potiť v teplej miestnosti. Mnoho ľudí verí, že potenie tiež odstraňuje toxíny z tela, ale podľa Columbia Health to nie je pravda. Ďalšou mylnou predstavou je, že parné komory pomáhajú pri chudnutí; vedecké dôkazy nepreukazujú koreláciu.

Relaxovať

Relaxačné je posedenie v parnej saune alebo saune. Vaše krvné cievy sa rozširujú a spôsobujú zníženie krvného tlaku a pulzu. To môže pomôcť ľuďom s post-myokardiálnym infarktom, hypertenziou a kongestívnym zlyhaním srdca. Podľa naturopata Waltera J. Crinniona, ktorý písal pre recenzent Alternative Medicine Review. Cecil Adams, ktorý má stĺpec, ktorý beží v mnohých novinách s názvom Straight Dope. , “vyhlásili sauny a parné kúpele”, avšak krátko, so zmyslom pre žiarivú pohodu, okolnosť, ktorú treba v tomto melancholickom veku chrániť.

Na zmiernenie preťaženia

Dýchanie v pare vám pomáha lepšie dýchať. Ľudia, ktorí trpia astmou alebo chronickou bronchitídou, dostanú okrem pomoci pri preťažení aj dočasnú úľavu po použití v parnej miestnosti. Počas akútnej fázy respiračných ťažkostí by ľudia nemali chodiť do parnej miestnosti. Pravidelné navštevovanie sauny, ktorá je dvakrát týždenne, môže podľa Crinniona znížiť šance na prechladnutie na polovicu.

Pomôcť artritíde

Sauny a parné kúpele môžu pomôcť pri bolestiach spôsobených artritídou a reumatickými chorobami. Para a teplo môžu tiež pomôcť pri mobilite kĺbov. Crinnion v správe „Alternative Medicine Review“ uviedol, že viac ľudí, ktorí boli hospitalizovaní pre chronickú bolesť, by sa po pravidelnej saunovacej terapii mohlo vrátiť do práce ako tí, ktorí saunu nepoužívali; 77 percent zo skupiny sauny sa vrátilo do práce v porovnaní s 50 percentami zo skupiny, ktorá nemá saunu.