Recenzia

Cvičenie s rozsahom pohybu pomocou kladiek pri sedení


Tuhosť ramien, ktorá sa často vyvíja po poranení, chirurgickom zákroku alebo dlhom období imobilizácie, môže sťažiť a bolestiť denné činnosti. Cvičenia s rozsahom pohybu zvyšujú flexibilitu a zlepšujú funkčné schopnosti. Vykonajte ramenné cvičenia s kladkami a kladkami, aby ste zlepšili dosah pohybu pri sedení. Zabezpečte remenicu k hornej časti rámu dverí podľa pokynov výrobcu.

Forward Flexion

Vykonajte cvičenia kladky, aby ste zvýšili rozsah pohybu vpred. Zadnú časť stoličky priložte k dverám tak, aby kladka bola umiestnená v hornej časti dverí nad hlavou. Posaďte sa a chytte jeden koniec lana v každej z vašich rúk. Začnite s ohnutými lakťami a pravou rukou pomaly potiahnite dolu, aby ste ľavú pažu zdvihli pred seba a smerom k stropu. Držte hore tri sekundy a potom ľavou rukou potiahnite nadol, aby ste zdvihli pravú ruku. Opakujte 10-krát na každej strane.

únos

Použitím cvikov únosnej kladky zvýšte rozsah pohybu do strany. V každej ruke držte jeden koniec lana. Ľavú ruku vytiahnite nabok a vyrovnajte lakte. Pravou rukou potiahnite nadol a ľavú ruku zdvihnite smerom k uchu. Zastavte sa, keď cítite úsek, ale bez bolesti. Držte túto pozíciu tri sekundy a potom sklopte dozadu. Opakujte 10-krát na každej strane a spracujte až tri sady v rade.

Vnútorná rotácia

Zvýšte vnútornú rotáciu - rotáciu ramien smerom k telu - pomocou hornej kladky. Sadnite si na okraj stoličky a držte jeden koniec lana v každej ruke. Položte pravú ruku za chrbát a priveďte jeden koniec lana za seba. Pravou rukou potiahnite ľavú ruku a natiahnite pravú ruku nahor po chrbte. Držte tri sekundy v natiahnutej polohe bez bolesti. Pomaly dolu dozadu a opakujte 10 krát. Prepnite a umiestnite ľavú ruku za chrbát, aby ste zlepšili dosah pohybu ľavého ramena. Spracujte až tri sady 10 opakovaní na každej strane.

Vonkajšia rotácia

Vykonajte cviky vonkajšej rotácie - rotácia smerom od tela - aby sa zlepšil rozsah pohybu ramien. Upevnite závesný pás remenice v ráme dverí blízko stredného závesu. Sedadlo umiestnite tri stopy od dverí v súlade s kladkou tak, aby pravá strana kresla smerovala k dverám. V každej ruke držte jeden koniec lana. Pravý lakť držte pevne pri boku - medzi lakť a bok položte malý zložený uterák a počas cvičenia ho stlačte. Ľavou rukou pomaly potiahnite lano, aby ste pravé rameno otočili od tela. Podržte tento úsek tri sekundy a vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte 10 krát a spracujte až tri sady. Ak chcete vykonať toto cvičenie na ľavom ramene, otočte stoličku o 180 stupňov.