Recenzia

Rozumné cvičenie na chudnutie


Aj keď možno budete chcieť byť agresívnejší so snahou cvičenia schudnúť, sledovanie realistického a primeraného cvičebného programu je v priebehu času udržateľnejšie. Keď sa snažíte schudnúť a udržať ho mimo dosahu, začleňte zdravé denné návyky, ktoré si môžete udržiavať po dlhej trase. Cvičebné programy, ktoré sú príliš agresívne, sa nielen ťažko zvládajú, ale stres, ktorý kladú na vaše telo, môže viesť k pretrénovaniu a dokonca k zraneniam.

Rozumné chudnutie

Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že zdravá miera chudnutia je 1 až 2 libry za týždeň. Ak chcete stratiť 1 libru, musíte mať 3 500 kalórií, čo znamená, že spálite 3 500 kalórií viac, ako konzumujete. Preto, aby ste stratili 1 libru týždenne, mali by ste si každý deň vytvoriť 500-kalóriový deficit. Ak hľadáte agresívnejší program, ktorý vám umožní schudnúť každý týždeň 2 kilogramy tuku, vytvorte každý deň 1 000 kalórií.

Cvičenie na spaľovanie kalórií

Dôsledné zahrnutie cvičenia do rutiny bude mať obrovský vplyv na váš úspech v chudnutí. Kardio aktivity, ako je jogging, plávanie a bicyklovanie, sú účinné pri spaľovaní kalórií. Koľko kalórií spálite, závisí od toho, aký typ činnosti vykonávate a od intenzity a trvania tréningu. Vyberte si cvičebnú aktivitu, ktorá sa vám najviac páči, aby ste boli v súlade so svojimi cvičeniami. Spustenie spaľuje viac kalórií ako chôdza, ale ak sa vám nepáči beh, je pravdepodobnejšie, že vynecháte tréning. Podľa osteopatického rodinného lekára Dr. Craiga M. Waxa by ste mali cvičiť najmenej 30 minút každý deň alebo aspoň každý druhý deň, aby ste schudli.

Silový tréning

Americká rada pre cvičenie odporúča, aby ste sa okrem cvičenia na spaľovanie kalórií, ako je napríklad kardio, mali zapájať do pár dní silového tréningu každý týždeň. Keď zdvíhate závažia, spálite nejaké kalórie. Skutočný úbytok na váhe zo silového tréningu je však zvýšený metabolizmus, ktorý dostanete, keď máte viac svalov. Vaše telo musí používať viac kalórií, aby si udržalo štruktúru a funkciu tkaniva. Výsledkom je, že každý deň spaľujete viac kalórií, aj keď ste v pokoji. Zdvíhajte dva dni v týždni a dokončite každé cvičenie pre jednu až dve sady 12 až 15 opakovaní.

Nutričné ​​úvahy

Kalórie, ktoré spálite v rámci cvičenia, budú pre nič za nič, ak nebudete robiť úpravy toho, čo jete a pijete. Jedlo s vysokým obsahom kalórií môže rýchlo odstrániť kalórie z vašej 30-minútovej kardio relácie, ktorá vám bráni vo vytváraní kalórie potrebného na chudnutie. Namiesto počítania kalórií, čo nie je rozumný alebo realistický spôsob sledovania príjmu kalórií, Americká rada pre cvičenie odporúča znížiť veľkosť porcií o 10 až 15 percent.