Recenzia

Dôvody pre turistické športy


Športy si pravdepodobne užívate z rôznych dôvodov. Podľa Národnej asociácie športových potrieb viac ako 50 percent ľudí vo veku 7 a starších hrá šport s nejakým typom vybavenia. Do tejto štatistiky sú zahrnutí súťažiaci športovci a tí, ktorí jednoducho hrajú o cvičenie alebo zábavu. Dôvody, prečo sa vám páči váš obľúbený šport, sa líšia z dôvodu obrovského množstva výhod, ktoré vám cvičenie prináša.

Zdravotné výhody

Podľa kliniky Mayo vám pravidelné cvičenie poskytuje zdravý spôsob, ako schudnúť alebo sa vyhnúť nezdravému prírastku na váhe. Dôsledná aktivita spojená s praxou a konkurenciou tiež zabraňuje množstvu kardiovaskulárnych a chronických chorôb, ako je vysoký krvný tlak. Cvičenie ovplyvňuje váš cholesterol a zvyšuje hladinu lipidových proteínov s vysokou hustotou a znižuje triglyceridy. Ďalším dôvodom, prečo sa športom páči, je to, že aktivita zlepšuje kvalitu spánku a sexuálny život mužov i žien.

Psychologické výhody

Môžete si tiež užiť šport pre rôzne psychologické výhody. Po stresujúcom dni v práci alebo doma zvyšujú športové športy uvoľňovanie chemikálií v mozgu, ako sú endorfíny, ktoré vám dávajú pocit uvoľnenia a napätia. Byť vo forme a fyzicky zdatný zvyšuje sebavedomie a sebaúctu, ktorá sa prenáša do iných oblastí vášho života, napríklad do zamestnania a sociálnych aktivít. Navyše, podľa Asociácie pre aplikovanú športovú psychológiu, ak trpíte depresiou, cvičenie môže zlepšiť jeho vedľajšie účinky.

Pocit spolupatričnosti

Šport ponúka zmysel pre komunitu pre tých, ktorí sa zúčastňujú. Ostatní členovia tímu vás motivujú a povzbudzujú počas náročných tréningov a súťaží. Tímové športy tiež poskytujú prirodzenú sociálnu sieť a umožňujú novým ľuďom v komunite možnosť rýchlo a ľahko spoznať ostatných s podobnými záujmami. Jednotlivé športy vám umožňujú spojiť sa s ostatnými vo vašej komunite, ktorí sa zaujímajú o váš konkrétny šport. Väčšina športových dobrých obchodov alebo telocviční ponúka bežecké alebo cyklistické skupiny, takže ostatní vám môžu pomôcť pri náročných cvičeniach.

Štipendiá a / alebo kariéra

Ďalším dôvodom, prečo si môžete užiť šport, sú finančné výhody, ktoré poskytujú. Školy divízie I a II ponúkajú štipendiá pre niektoré športy, ako je futbal, plávanie, tenis, golf, baseball alebo atletika, aby sme vymenovali len niektoré štipendijné športy. Napríklad pre študentov-atlétov, ktorí hrajú futbal, NCAA uvádza, že viac ako 15 percent seniorov stredných škôl bude hrať na kolegiálnej úrovni. Ale v NFL bude hrať menej ako 1 percento. Pre tých, ktorí majú to šťastie, že sa dostanú do týchto štatistík, poskytujú športy jednotlivcom finančnú pomoc potrebnú na návštevu vysokej školy, ktorá by inak nebola uskutočniteľná. Ak ste dosť dobrí na to, aby ste mohli hrať profesionálny šport, činnosť poskytuje kariéru a prostriedok na dosiahnutie značného príjmu.